V posledních dnech se toho o OTA updatu pro starší Lumie napsalo opravdu hodně, a dnes tu máme statistiku, která některé z vás možná překvapí. Ačkoliv Microsoft původně sliboval update na operační systém Windows 10 Mobile pro všechna zařízení s Windows Phone, bohužel se tak nestalo. Velká část z vás proto před pár dny s velkým překvapením zjistila, že k vypuštění ve slibovaných třech vlnách nakonec vůbec nedojde a váš telefon oficiální cestou mobilní ”desítky” nedostane.

Jednou z postižených řad jsou například telefony Lumia x20, přičemž důvod proč Microsoft zrušil podporu pro tyto telefony, si můžete přečíst v tomto článku.

Teď již ale ke zmíněné statistice. Ať už je to z důvodu nedostatečně výkonného hardwaru, nebo z důvodu příliš velkých problémů optimalizace Windows 10 Mobile pro daná zařízení, odhaduje se, že až polovina zařízení na trhu se nejnovějších Windows nedočká. Vzhledem ke zveřejněnému seznamu podporovaných telefonů to v prvotní fázi nevypadalo až tak špatně, ale zdá se, že právě ta nejpopulárnější zařízení byla touto podpásovkou postižena nejvíce. Za zmíněnou statistikou stojí AdDuplex, jejíž zakladatel a CEO Alan Mendelevich napsal na svém Twitteru toto:

Snímek obrazovky (119)

Řekněme si to upřímně, 50 % je opravdu moc, a tohle se Microsoftuprostě nepovedlo. Zvláště pak, když někteří uživatelé trpělivě čekali tak dlouhou dobu, a spoléhali na to, že Redmondští splní svůj slib. Microsoft tak zbytečně nutí své příznivce přemýšlet, zda zvolili správnou platformu.

Pokud si nejste jisti, zda je váš telefon na seznamu, a na aktualizaci se teprve chystáte, můžete se přesvědčit zde, kde naleznete kompletní seznam podporovaných zařízení. Případnou pomoc s instalací pak nabízí tento článek. Není-li váš telefon na seznamu uveden, nezoufejte, můžete totiž vyzkoušet i jinou možnost.

V komentářích si pak rádi přečteme vaše názory na celou situaci s updatem na Windows 10 Mobile. Řadíte se do skupiny těch šťastnějších, nebo jste měli smůlu?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz