Díky nové politice vydávání buildů ve Fast ringu programu Insider jsme se od počátku letošního roku dočkali ve Windows 10 opravdu velkého množství novinek. Prozatím však většina z nich byla spíše ”pod kapotou”, vizuálních novinek bylo poskrovnu.

Co se týká grafických vylepšení, výraznějších změny jsou plánovány až do updatu Redstone. To však znamená, že první střípky těchto úprav se v programu Insider objeví co nevidět. Prvním z těchto střípků by mělo být Centrum Akcí, které se chystá být o něco zajímavější po vizuální stránce, ale také o něco praktičtější.

V současné době se ikonka Centra Akcí nachází nalevo od hodin a nevyčnívá tak, jak by si Microsoft přál. V nových buildech si má tedy ikona Centra Akcí s hodinami prohodit místo a přibudou některé menší grafické prvky. Seznam plánovaných změn je následující:

  • Příchozí oznámení budou o trochu viditelnější
  • Ikona Centra Akcí se přesune do pravého rohu tak, aby nebyla pohřbena v moři dalších ikon, ukazatel času se pak posune o jedno místo doleva
  • Na ikonu Centra Akcí bude nyní snazší kliknout
  • Ikona bude jemným způsobem obohacena o barvy
  • Nejenže budete dopředu vědět, kolik oznámení na vás v Centru čeká, bude dokonce očividné, kterých aplikací se oznámení týkají
  • Přibude také alternativní možnost pro ty, kteří chtějí o něco tišší řešení notifikací, přičemž vizuální prvek zůstane

Je zřejmé, že tato vylepšení potěší hlavně uživatele, kteří mají rádi zajímavé grafické prvky a také s Centrem Akcí aktivně pracují. Nemůžeme však popřít, že takto graficky vylepšené Centrum se nám zdá o něco užitečnější, než současné řešení. Doufejme, že tak detailně jako se Redmondští soustředí na Centrum Akcí, se budou soustředit i na ostatní záležitosti. Pokud byste rádi přispěli svou zpětnou vazbou, můžete tak učinit zde.

Co podle vás nutně potřebuje grafické přepracování?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz