Zatímco Insideři si již do prohlížeče Microsoft Edge mohou stáhnout několik málo doplňků, otázkou zůstává, kdy přijdou další, jaké to budou, a hlavně, kolik jich bude. Kdy přijdou další prozatím není jisté, co se ale týká počtu, s tím už to vypadá o trochu lépe.

Jak jsme již zmínili v jednom z našich článků, jeden ze zvídavých vývojářů přišel na to, že doplňky z prohlížeče Google Chrome by měly být kompatibilní s těmi do MS Edge. Pokud je to pravda, úprava doplňků z Chromu by neměla být až tak složitá, a Edge by rázem mohl mít tolik doplňků, kolik má Chrome.

Podle posledních informací to dokonce vypadá, že Microsoft již pracuje na svém vlastním nástroji, který tento převod, nebo portování chcete-li, umožní. Jeden z inženýrů z týmu Microsoft Edge napsal na svém Twitteru:

Je okolo toho spousta otázek: Ano, pracujeme na portovacím nástroji, který umožní spuštění doplňků z Chrome v Edge. Ještě však není hotov a ne všechna API jsou podporována.

– Jacob Rossi 18. března 2016

Podle Jacoba Rossiho budou doplňky dostupné ve Store nejdříve velice pečlivě vybírány tak, aby tam byly ty nejdůležitější, ze kterých se bude vycházet. Teprve potom budou přibývat další.

Pokud jde o nástroj pro portování doplňků, zdá se, že je prozatím v začátcích. Doufejme, že se o něm dozvíme více informací v průběhu konference Build 2016 ke konci měsíce, nebo na Edge web summitu 4. dubna.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz