Jak jsme již v průběhu týdne napsali, Windows Mapy čekají pravděpodobně velké změny. Po tom, co vývojáři aplikací HERE oznámili ukončení podpory pro Windows 10, je to však vítaná zpráva. Jeden ze zaměstnanců Microsoftu nám dokonce nastínil, jaké změny se vlastně chystají. Více o těchto změnách si můžete přečíst v našem předešlém článku.

Dnes tu ale máme zprávu o prvním updatu map z dílny Redmondského giganta. K tomu se zatím dostanou pouze Insideři, je ale dobré vidět, že alespoň v něčem Microsoft drží slovo. Kompletní popis všech změn, který je k nalezení na Windows blogu, zahrnuje i upravené uživatelské rozhraní pro vyhledávání. Odteď si můžete nechat zobrazit hned několik vyhledávání zároveň, a to na jediné mapě.

Aktualizace se dočkala i ”turn-by-turn” navigace. Její ikonu naleznete u desktopu v horní čísti obrazovky a u mobilní verze pak v části spodní. Podle vývojářů se mobilní verze soustředí na vylepšení jednoručního ovládání, což je přímým důsledkem vyslyšení proseb účastníků programu Insider.

Mezi další vylepšení patří například zlepšení uživatelského rozhraní samotné navigace, štítky pro výsledky vyhledávání, možnost minimalizace vyhledávání nebo informace o lokalitách. To vše je navíc obohaceno o offline přístup k vašim oblíbeným lokalitám.

Jak bylo zmíněno výše, update je zatím dostupný pouze pro Insidery, brzy by se ale měli dočkat i ostatní. Co říkáte na vylepšení? My jsme rádi, že v tomto ohledu Microsoft plní sliby, a těšíme se na další aktualizace, neboť je na mapách stále ještě co vylepšovat.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Mapy pro Windows 10 Mobile aktualizovány"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
JozeF
Host

Bohužel nejdou hlasové povely! Přitom v předchozích mapách fungovaly. To zase MS zbabral.

wpDiscuz