Jak všichni zajisté víme, Microsoft včera kolem 18.00 hodiny začal vypouštět nový mobilní systém Windows 10 Mobile také pro starší modely.

Této aktualizace se dle oficiálních zdrojů dočkalo 18 modelů. Problém však zůstává v tom, že mnoho modelů aktualizaci neobdrží, i když jim byla přislíbena. Jedním z těchto modelů je také uživateli velmi oblíbená Lumia 1020.

Ta byla představena v létě roku 2013 a jedná se tedy o „starý“ telefon. To, že se aktualizace nedočká, však nesouvisí se stářím telefonu. Má to spíše spojitost s tím, že mobil není příliš stabilní, má problémy s výkonem a celkově je práce na tomto modelu s novým systémem spíše za trest.

Oficiálně podporovaná zařízení

Oficiálně podporovaná zařízení


Na otázku ohledně aktualizace telefonu Lumia 1020 reagoval viceprezident programu Insider, Gabe Aul:

Ponaučení pro nás! Zpětná vazba, kterou jsme získali od uživatelů, jenž se zapojili se svými telefony Lumia 1020 nám potvrdila, že telefon si s novým systémem neumí poradit tak dobře, jako nové modely. Tato nestabilita by kazila pověst celému systému Windows 10, a proto jsme se rozhodli odstranit telefon ze seznamu podporovaných zařízení.


Tímto příspěvkem se však nepotvrdilo, že by byl seznam zařízení finální. Je tedy možné, že se dočkáme odladění, a v budoucnu také podpory pro tento model. To je však prozatím ve hvězdách.

Jste spokojeni se svou Lumií 1020?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz