Po loňské aktualizaci oficiální aplikace Twitter pro Windows 10 (desktop i tablet), se updatu dočkala i aplikace pro operační systém Windows 10 Mobile. Mezi novinky patří například nahrávání několika fotografií najednou, přehrávání formátu GIF, citování při retweetu, nebo srdce (like) a mnoho dalšího.

twitter-5-windows-10-mobile-scn-1

Jednou z věcí, která je v aplikaci nově, je možnost tmavého pozadí. Ještě však nejásejte. Tato funkce se totiž nedá nastavit přímo v aplikaci, a je pouze napojena na systémové nastavení. Pokud tedy použijete vhodné systémové nastavení, aplikace se bude jevit, jako by měla tmavé pozadí (NastaveníPřizpůsobení Barvy).

twitter-5-windows-10-mobile-scn-2

Ve vrchní části aplikace vás čeká velice přehledné a jednoduché menu, kde naleznete sekce jako Momenty, Notifikace, Zprávy a váš Profil. Podíváme-li se na menu popořadě, jako první si všimnete ikony domečku, přičemž po kliknutí na ni se vám zobrazí tweety od uživatelů, které sledujete. V sekci Momenty můžete brouzdat aktuálními tématy, zatímco Notifikace vás upozorní na veškerou aktivitu spojenou s vaší osobou. Ať už vás někdo zmíní v příspěvku, nebo se někomu líbí váš příspěvek. Sekce Zprávy je určena pro přímý chat s jiným uživatelem a v Profilu se samozřejmě zobrazí informace o vás.

Jak bylo zmíněno výše, citace při retweetování příspěvků se nyní zobrazují korektně a je také velice jednoduché tyto citace vytvořit. Postup je následující: Klikněte na tlačítko Retweet pod příspěvkem a vyberte možnost ”Citovat Tweet” (”Quote Tweet”). Pokud se vám bude chtít, můžete dokonce přidat i několik obrázků nebo video, a to jak z paměti telefonu, tak i nové pomocí fotoaparátu.

Ačkoliv je zde ještě mnoho možností pro vylepšení, i tak zaslouží tato verze pochvalu. Doufejme, že se brzy dočkáme dalšího updatu s dalšími novými funkcemi.

Jaké prvky byste chtěli v příští aktualizaci vidět vy?

Zdroj,obr

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz