Po včerejší smutné zprávě o konci aplikací HERE jistě mnoho z vás začalo přemýšlet, k jaké alternativě se vlastně uchýlí. Popularita map HERE je bezesporu velká, a toho jsou si vědomi i vývojáři, kteří se podílejí na Windows Mapách vestavěných přímo v operačním systému Windows 10 Mobile. Právě zmíněný tým se tedy hodlá chopit příležitosti, a slibuje mnohá vylepšení.

Jeden ze zaměstnanců Microsoftu pracující na Windows Mapách, který na sociální síti Reddit vystupuje jako Dave_MSFT, se nás snaží navnadit na zmíněná vylepšení. Napsal toto:

Do následujících buildů pro vás připravujeme velice zajímavý update zahrnující i vylepšený režim jízdy. Budeme se také soustředit na nejvíce zmiňované návrhy ve zpětné vazbě, které jsme od vás obdržely doposud, stejně jako návrhy obdržené přes Windows Feedback v tomto updatu a i těch dalších. Zůstaňte na příjmu.

Snímek obrazovky (115)

Dave pokračoval i dalším komentářem, kde ještě více upřesňuje, jaké změny se chystají:

Vylepšené uživatelské rozhraní pro jízdní mód bude součástí prvotního updatu… Zkoumáme také možnosti týkající se šipky, která ukazuje vaši pozici (kompasu). Možnost vyhledávání na trase je skvělým návrhem, který přednesu týmu. Stejně tak přednesu týmu i ostatní návrhy ze zpětné vazby.

Na Windows Mapách se tedy očividně pracuje velice intenzivně, ještě je však čeká dlouhá cesta. Za posledních pár měsíců je ale vidět velké zlepšení a v současné situaci, kdy se blíží úplný konec aplikací HERE, má tým vývojářů okolo vestavěných map Windows poněkud větší motivaci ke zvýšení pracovního nasazení. Jsme zvědavi, jak se jim to povede.

A co vy, zvážíte Windows Mapy jako náhradu za HERE?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Microsoft plánuje vylepšit Windows Mapy"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
kecy v klecy
Host

Windows mapy jsou v pohodě, pár úprav by se šiklo… Třeba takový full screen režim, protože naležato tam té mapy moc vidět není a přídání hlasu (po třista metrech odbočte vpravo atd.) Nějaké opravy by to taky chtělo, jestli se tím začnou zabývat, tak to bez problémů nahradí here drive +.

Bob
Host

Za mě v pohodě, here stejně nebyli schopni ani přidat průjezdné body …

wpDiscuz