O tom, že prohlížeč Microsoft Edge zažívá těžké časy, není sporu. Mělo to být vysvobození ze špatné pověsti Internet Exploreru, bohužel tomu stále něco chybí. A tím něčím, co by mohlo uživatele přesvědčit k přechodu na výchozí internetový prohlížeč operačního systému Windows 10, by mohly být doposud chybějící doplňky.

Kdo danou situaci bedlivě sleduje, jistě ví, že tento chybějící element prohlížeče by se měl co nevidět objevit v programu Insider. Pak už by to nemělo trvat dlouho, než se doplňků dočkají i všichni ostatní uživatelé. Microsoft začne s doplňky pro Edge velice pomalu – nabídne pouhé tři. Microsoft Translator, Reddit Enhancement Suite a Mouse Gestures budou první tři vyvolené doplňky, které si budete moci stáhnout. Další by měly následovat snad již po konferenci Build 2016.

Nyní však přichází ještě jedna velice dobrá zpráva, pokud se prokáže jako pravdivá. Jeden zvídavý vývojář se totiž podíval na zoubek implementaci doplňků do prohlížeče Edge, a jeho snažení přineslo zajímavé výsledky. Doplňky z Microsoft Edge by totiž měly být kompatibilní i s prohlížečem Google Chrome, což nasvědčuje velké podobnosti doplňků pro oba zmíněné prohlížeče.

V současné době není možné tyto doplňky do Edge nainstalovat (myšleno v buildech Insider), ale protože se říká, že nový systém doplňků pro Edge má být kompatibilní se systémem Google Chrome, rozhodl jsem se vyzkoušet tyto doplňky v Chromu, abych zjistil, jak kompatibilní opravdu jsou. Ukázalo se, že jsou kompatibilní téměř ze 100 %.

edgeExtensions5a

Chtělo to sice pár úprav a šikovnosti, ale zmíněné tři doplňky z Edge se vývojáři v Chromu skutečně podařilo rozběhnout. Doplňky prý fungují bez problému. Tento vývojář se dále domnívá, že zdrojový kód, který Microsoft do prohlížeče implementoval, je tolik podobný tomu v prohlížeči Chrome záměrně.

Pokud by tedy proces fungoval i opačně, což se zdá být velice pravděpodobné, mohlo by to být s doplňky v prohlížeči Edge rázem velice dobré. Přepracování doplňků sice není až tak jednoduché, zkušení vývojáři to ale zvládnou poměrně rychle. Hlavní je fakt, že není nutné tvořit doplňky od nuly.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz