Mobilní telefon UMi Touch se na čínském trhu sice běžně prodává s Androidem 6.0, zdá se ale, že si již brzy osvojí i operační systém Windows 10 Mobile. Byl by tak dalším důkazem toho, že čínští výrobci smartphonů se nebojí mobilní Windows 10 použít, a věří, že tento operační systém má budoucnost.

umi-touch-features-1

Společnost UMi nyní nabízí Windows 10 Mobile pro zařízení Touch, jako jeden z možných operačních systémů, záleží však na poptávce. Prozatím není jasné, jak velký počet zákazníků se bude muset ozvat, aby se s mobilními ”desítkami” zařízení opravdu začalo prodávat.

To však není vše, čím je UMi Touch zajímavý. Tento 5,5″ velikán s rozlišením displeje 1920×1080 obrazových bodů je poháněn procesorem Mediatek octa-core, taktovaným na 1,5 GHz. Sekunduje mu pak 3GB operační paměť RAM, a pro uživatelská data je připraveno rovných 16 GB. Hlavní fotoaparát disponuje dnes již poměrně standardním rozlišením 13 Mpx, pro videohovory pak postačí 5Mpx přední kamerka. Pokud jste stále na cestách, a nedostává se vám elektrické energie, kapacita baterie vás jistě potěší, neboť činí pěkných 4000 mAh. To vše je navíc obohaceno o čtečku otisků prstů, a to za velice příjemnou, která v přepočtu činí asi 3 650 Kč.

umi-touch-features-4

Ačkoliv uvedená cena je platná pro čínský trh a pokud by se k nám toto zařízení vůbec dostalo, bylo by pravděpodobně o něco dražší, i tak se ale jedná velice sympatické zařízení. Na atraktivitě by také samozřejmě přidal i operační systém Windows 10 Mobile.

Komu by se tento kousek líbil, kdyby podporoval mobilní Windows 10?

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz