Pokud se řadíte mezi fanoušky aplikací HERE a zároveň máte na svém telefonu operační systém Windows 10 Mobile (nebo se alespoň chystáte mít), máme pro vás bohužel špatnou zprávu. Tvůrce aplikací totiž oznámil, že na Windows 10 a Windows 10 Mobile končí. Všechen vývoj pro tyto platformy se tedy úplně zastaví.

Lumiasidebyside3

Jediná možnost, jak tyto aplikace mít, je využít telefon se starším Windows Phone 8. Zajímavé je, že tato starší verze bude i nadále dostávat důležité updaty a také zůstane ve Storu, na rozdíl od verzí pro Windows 10 (Mobile).

Ačkoliv podstata aplikací HERE nadále přežívá ve Windows Mapách, aplikace s označením HERE  odstraníme 29. března 2016 z Windows 10 Storu, a vývoj omezíme pouze na aplikace pro Windows Phone 8 a opravy jejich kritických chyb.

Here mapy ve Store

A proč se vlastně tvůrci takto rozhodli? Je to prosté. Aplikace byly přizpůsobeny pro Windows 10 pomocí dočasných řešení, která již nadále fungovat nebudou, a tvůrci by tak museli aplikace vytvořit úplně od začátku. Zdá se tedy, že se tak nestane, a my se budeme muset smířit s nějakou alternativou. Do 29. března si tedy budete aplikace ještě moci stáhnout, 30. června však přestanou fungovat úplně.

K jaké alternativě se uchýlíte vy? Nebo již nějakou používáte?

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "HERE na Windows 10 končí"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Stan
Host

Lze nějak přenést oblíbené z here do MS Mapy?

wpDiscuz