Spoluzakladatel Microsoftu se již poněkolikáté vydal na Reddit, aby se zde účastnil akce Reddit AMA (Ask Me Anything). V rámci této akce mu bylo položeno mnoho otázek z různých oborů, a tak zde uvedeme odpovědi jen na pár z nich.

Jeden z dotazujících se zeptal, jaké jsou specifikace jeho osobního počítače. Bill odpověděl:

Zrovna nedávno jsem přešel k Surface Booku. Displej odepínám jen párkrát do týdne a líbí se mi klávesnice, která je lepší než na mém předchozím Surface.

Další osoba se ho dotázala na jeho názor ohledně trendu virtuální reality.

Virtuální realita je extrémní případ rozšířené reality, kdy se vám do prožitku nemíchá nic z reálného světa. Může být obtížné s tím pobíhat, když můžete narážet do věcí okolo sebe. Smíšené systémy, které vypadají jako VR, vám ukáží, do čeho jste případně narazili, což je lepší než čistokrevné VR systémy. Nemyslím si, že tyto dvě technologie zůstanou v budoucnu odděleny tak, jako je tomu nyní.

Jedna z osob se Gatese zeptala na jeho slavný cíl vidět počítač v každé domácnosti, což dotyčný nazval jednoduchým cílem. Otázka pokračovala tím, jaký by si dal Gates nový cíl, kdyby začínal znovu. Bill napsal:

Myslím, že zpětně to vypadá snadněji než tomu tak bylo v té době. Lidé si mysleli, že jsme trochu blázni – dokonce i leadeři průmyslu jako Ken Olsen říkali, že nepotřebují mít počítače doma. Mladý věk nám ovšem dovoloval dívat se na počítače jinak. Dnes je výzvou udělat počítače inteligentnějšími. Software stále nerozumí tomu, které věci bych měl věnovat pozornost – popravdě dostupnost všech možných nástrojů jako zprávy, emaily nebo notifikace znamená, že uživatel se musí vypořádat s velkou komplexností. Software by nakonec měl  porozumět, čemu byste měli dávat pozornost na základě kontextu a neustálého učení.

Mnoho dalších věcí si můžete přečíst přímo na sociální síti Reddit.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz