Není to tak dávno, co jsme vám přinesli informaci o časovém harmonogramu, týkající velkých updatů operačního systému Windows 10 pro období 2016/2017. Jak jsme již zmínili v jednom z našich článků, příchod updatu Redstone je očekáván ve dvou vlnách, přičemž vypuštění druhé vlny bylo posunuto z původního podzimu 2016, až na jaro 2017. Doposud však nebylo jasné, proč má k tomuto opoždění dojít.

Do dané situace vnáší trochu světla Mary Jo Foley z webové stránky ZDNet, jejíž zdroj přímo z Microsoftu prozradil několik interních informací, které nám pomohou udělat si trochu lepší obrázek o nadcházejících událostech.

Mary Jo Foley konkrétně řekla:

Minulý rok jsme tu měli dvě vydání Windows 10 “Treshold”: Ta prvotní, RTM verze, která byla vypuštěna v červnu, a pak verze listopadová, také známá jako Windows 10 1511. Podle mých zdrojů bylo v plánu udržet stejné tempo i u Windows 10 “Redstone” s tím, že první vlna Redstone 1 by přišla v červnu a druhá vlna Redstone 2 přibližně v listopadu. Nicméně mé kontakty tvrdí, že pouhé posunutí termínu není důvodem opoždění Windows 10 Redstone 2. Místo toho je to údajně nová vlna zařízení s Windows 10 od Microsoftu.

Zdá se tedy, že Microsoft odkládá druhou část updatu Redstone tak, aby dorazila současně s novými zařízeními. Foley také dodala, že vydání nových zařízení Microsoftem v průběhu roku 2016 je stále ve hře, a to včetně spekulovaného Surface Phonu. O těchto plánech však prozatím nemá žádné informace.

Jsme tedy velice zvědavi, co si pro nás Redmondští připravují. Počátkem roku 2017 by v tom již mělo být jasno. Co odhadujete vy? Bude to i Surface Phone?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Nová zařízení s Windows 10 již začátkem roku 2017"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
ondra
Host

2016 Microsoft Band 2, 2017 Surface Book 2 a 2018 Surface Phone 2. Druhé generace jsou vždy lepší.

wpDiscuz