O tom, že se nový build interně testuje v Microsoftu, jsme psali včera. Dnes jej máme venku. A rovnou jak pro mobilní Insidery (pouze Slow a Release Preview Ring), tak i pro desktopová Windows.

Mobilní verze

U mobilního buildu nelze opět očekávat nějaké větší novinky, ale jen několik málo úprav a vylepšení. Měli bychom se dočkat rychlejšího ukládání screenshotů, plynulejšího přehrávání videa a vylepšení při otevírání PDF souborů v prohlížeči Edge. Jinak by se mělo jednat o téměř identické sestavení, jako je .122.

Pokud patříte mezi uživatele Fast Ringu, a rádi byste tento build získali, můžete se přepnout do jednoho z těch pomalejších, nainstalovat sestavení a zase se vrátit do Fast Ringu. Důvod pro tuto změnu je v limitaci vydávání toho buildu a při vydávání budoucích sestavení by mělo být sestavení nabízeno i ve Fast Ringu. Pokud ovšem máte některý z modelů, který se prodává již s Windows 10 Mobile, ve Fast Ringu se tohoto buildu nedočkáte, neboť pro tato zařízení je už ve Fast Ringu sestavení z větve Redstone.

PC verze

Zmiňovaný build je dostupný i pro desktopovou verzi systému pod kódovým označením KB3140768. Update je vydán pro všechny, a není tak součástí Insider programu. Vývojáři se při vývoji zaměřili na následující položky:

  • Vylepšení podpory Bluetooth a aplikace přistupující ke kontaktům
  • Vylepšení spolehlivosti při instalaci aplikací
  • Vylepšení výkonu při hibernaci, stahování a instalování updatů
  • Opravení chyby, která nedovolovala přihlášení k Xboxu z počítače s Windows 10
  • Vylepšení bezpečnostních prvků
  • Opravení problémů s .NET frameworkem, Internet Explorerem 11 a sítěmi

Aktualizaci vyvoláte klasicky v Nastavení v položce Windows Update.

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Build 10586.164 dostupný pro Windows 10 PC a ve Slow a Release Ringu v mobilním Insider programu"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Kaizr
Host

No všude píšou že je to finál ( oficiálně Microsoft nic neoznámil ). Přijde mi opravdu podařený – je opět rychlejší. Sice drobné problémy přetrvávají – @ , ale podle diskuzí na tom pracují. W10M

wpDiscuz