O tom, že port USB-C toho zvládne opravdu hodně, pravděpodobně již všichni slyšeli. Budou ale USB-C porty tím jediným, co v budoucnosti na našich počítačích nalezneme?

Díky společnosti VESA jsme této skutečnosti opět o něco blíže. Představení se totiž dočkal nový standard DisplayPort 1.4, který si také koncovku USB-C osvojil. Není však jediným, neboť i Thunderbolt 3 je na standard USB-C připraven. Pokud by se všechny kabely dokázaly tomuto standardu přizpůsobit, bylo by to jistě značné ulehčení a také úspora.

Zmíněný DisplayPort 1.4 bude podporovat 8K HDR video při obnovovací frekvenci až 60 Hz, a 4K HDR při 120 Hz. To už je pořádná dávka informací. Společnost VESA dále tvrdí, že jejich Display Stream Compression (komprese datového toku) probíhá bezdrátově a poskytuje šířku pásma dostatečnou pro 32 audio kanálů.

Většina z běžných uživatelů ještě ani nevlastní 4K displej, a DisplayPort 1.4 již zvládá 8K, a to navíc v takové kvalitě. Někdy je opravdu zajímavé sledovat, jak rychle se dnešní technologie vyvíjí. Bohužel ale ne ve všech odvětvích.

V které oblasti by technologický pokrok potěšil vás? My se přikláníme pravděpodobně k bateriím.

Zdroj,obr

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz