Včera jsme se zmínili o tom, jak dobře se daří aplikaci Slack. V současné době čítá úctyhodných 2,3 milionu aktivních uživatelů, a její tvůrci se již dokonce vyjádřili, že je načase expandovat a přidat některé nové funkce. Pro rok 2016 jsou tedy na programu hlasové hovory, a později také videohovory. Tímto krokem se tedy aplikace Slack pravděpodobně vydá do vod, které momentálně patří aplikacím Skype a Hangouts.

Toho si je Microsoft velmi dobře vědom, a zdá se, že v Redmondu vnikl nápad aplikaci Slack odkoupit. Podle zdrojů kolegů z TechCrounch, přišel nápad od výkonného viceprezidenta Qi Lu, který má na starosti divize Bing, Office 365 a Skype. V plánu bylo použít na odkoupení až 8 miliard amerických dolarů.

Návrh ale v interním kruhu společnosti neprošel, a pro nebyl ani spoluzakladatel Bill Gates a současný CEO Satya Nadella. Gates je totiž přesvědčen, že by se snažení Microsoftu měla ubírat spíše k aplikaci Skype. Podle Gatese je třeba přidat další funkce, aby byl Skype konkurenceschopný.

Zda se nabídka dostala i oficiálně k tvůrcům aplikace Slack, není známo. Obě strany se totiž odmítly k celé věci vyjádřit. Prozatím tedy tyto společnosti zůstávají pouze v pozici partnerů.

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz