V Microsoftu se v současné době pracuje na nové verzi Windows 10, která ponese kódové označení Redstone. Tento update by měl přinést větší počet nových funkcí, vylepšení, a také opravy chyb. Update Redstone by se měl dočkat oficiálního vydání ve dvou částech, přičemž první je odhadována na červen letošního roku, a ta druhá na začátek roku příštího.

Zmíněné novinky se prozatím pouze testují, účastníci programu Insider již však měli možnost se s některými verzemi setkat. První část updatu, které bychom se tedy měli dočkat v červnu, ponese přízvisko RS1 a měla by se soustředit hlavně na propojení všech zařízení s Windows 10. Ať už je to tedy počítač, Xbox, nebo telefon s mobilními Windows, měla by se tato zařízení dočkat lepšího propojení v rámci celé platformy. Microsoft se tedy pravděpodobně bude věnovat hlavně univerzálním aplikacím a Xbox One se dočká vlastního Windows Storu.

Windows Store jako takový by se pak měl rozšířit o aplikace z Projektu Centennial (aplikace typu .NET a Win32) a také o aplikace, které vzejdou z Projektu Islandwood, neboli aplikace původně určené pro iOS. Více energie by pak mělo být věnováno i univerzálním AAA herním titulům. Po prvním updatu Redstone by tedy měl být Windows Store dostupný napříč všemi zařízeními s Windows 10, a poskytovat tak větší množství obsahu.

Dalším bodem zaměření Redstonu se stane funkce Continuum, díky které by mělo být možné po připojení zařízení s Windows 10 Mobile posílat textové zprávy a telefonovat přímo z vašeho počítače. Podobnou funkci dnes již nabízí Apple, kde stejné propojení funguje mezi iPhonem a OS X. Je také možné, a my v to i doufáme, že tyto funkce budou dostupné nejen pro telefony, které funkcí Continuum disponují již teď, ale i pro některé další. Pokud se divíte, že tu v souvislosti s touto novinkou zmiňujeme právě Continuum, tak je to proto, že by se podle informací měl termín „Continuum“ rozrůst na více, než jen rozdílné uživatelské rozhraní.

Podobně jako tomu bylo u updatu Treshold 2, tak i v případě Redstone, je možné, že Redmondský gigant použije stejný typ pojmenování verze updatu. První verze Redstone by tedy mohla nést označení Windows 10 Version 1606, přičemž první dvojice čísel značí rok a druhá měsíc.

Zatímco druhá část updatu Redstone byla původně plánována na podzim letošního roku, nyní se zdá, že přijde až začátkem roku 2017. Verze RS2 bude samozřejmě pokračovat a doplňovat to, co se do první verze nestačilo dodělat. Dočkat bychom se měli pravděpodobně i dalších novinek, ty však prozatím nejsou známy. Můžeme ale nejspíše očekávat některé změny v uživatelském rozhraní a také kosmetické úpravy vzhledu.

Konference BUILD je již téměř za dveřmi, takže doufejme, že se brzy dovíme další informace o tom, co nás vlastně čeká. Microsoft by měl také zanedlouho vypustit preview verzi Redstone, ve které bude již prohlížeč Microsoft Edge podporovat doplňky. Vývojáři tak budou moci konečně na této černé kaňce prohlížeče Edge zapracovat. Snad se jim do června podaří vytvořit alespoň ty nejpotřebnější.

To je prozatím vše, a nám opět nezbývá než čekat. Pokud máte nějaké postřehy, co operační systém Windows 10 nutně potřebuje opravit, vylepšit nebo přidat, rádi si váš názor přečteme v komentářích.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz