Máme tu začátek dalšího měsíce, a tak je opět čas podívat se, jak si vede nejnovější operační systém od Microsoftu – Windows 10. Podle statistik za měsíc únor, které provedla analytická firma s názvem NetMarketShare se zdá, že Windows 10 brzy bude na 13 % všech počítačů.

Nejnovější Windows s pořadovým číslem 10 si drží konstantní tempo nárůstu v počtu zařízení, na kterých běží. Za poslední měsíc poskočiliy ”desítky” téměř o jeden procentní bod, z lednových 11,85 % na současných 12,82 %. To je pro Microsoft samozřejmě skvělá zpráva, a po malých krůčcích se blíží ke svému cíli, tedy k jedné miliardě zařízení s Windows 10.

win10-share-feb-2016

První místo mezi operačními si však stále drží Windows 7, se solidními 52,34 %. Překvapením pak je systém Windows XP, který si i přes ukončení podpory stále ponechává 11,24 % uživatelů. Ačkoliv je tempo nárůstu uživatelů, kteří přechází na Windows 10, poměrně konstantní, zavedené systémy Windows 7 a XP si stále udržují své příznivce, a to i navzdory tomu, že upgrade ze ”sedmiček” a novějších Windows je zcela zdarma.

Je pravděpodobné, že někteří uživatelé se bojí změny, nebo také vyčkávají, až bude operační systém Windows 10 více zavedený a lépe ”vyladěný”. Nebo máte jiný názor či hypotézu? Jaký operační systém používáte vy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz