Vývojářskou edici brýlí pro smíšenou realitu, HoloLens od Microsoftu, si mohou vývojáři předobjednat již od dnešního dne. Předpokládaný datum vydání je pak 30. března, což odpovídá datu konference Build pro vývojáře.

HoloLens v edici pro vývojáře by měla stát okolo 3 000 dolarů (cca 74 500 Kč) a měla by zahrnovat i nejrůznější testovací programy, a to včetně:

  • HoloStudio – Umožňuje vývojářům tvořit 3D objekty a zároveň učí vývojáře využití pohledů, gest a hlasových příkazů v hrách a aplikacích. HoloStudio bylo k vidění na loňské konferenci Build 2015.
  • Skype – Speciální verze aplikace Skype, umožňuje lidem, používající Skype na jakémkoliv Windows zařízení, interagovat s holografickým světem.
  • HoloTour – Tato aplikace přináší 360-stupňové panoramatické zobrazení míst, jako je Řím a Machu Picchu, a vytváří iluzi, jako by člověk na daném místě byl. HoloTour by měl také disponovat 3D zvukovými efekty a měl by dát možnost uživateli projít se po daných lokacích.

Tento typ komunikace má obrovský potenciál jak ve spotřebním, tak v business světě. Vývojářům umožní komunikovat spolu pomocí holografického média, a sdílet tak vývojářské metody a radit se s ostatními. Díky Skypu můžete vidět hologram, který vidí i ten na druhé straně, a tyto hologramy můžete použít k ilustraci užitečných technik a vývojových přístupů. Doufáme, že komunita holografického vývoje bude právě toto – komunita.

– Kudo Tsunoda, citát z časopisu Forbes

V časopisu Forbes byla také zmíněna aplikace ActionGram, o které jsme váš již informovali. Tato aplikace, která bude pravděpodobně vydána v létě, by měla uživateli umožnit tvorbu holografických videí. Zde je uniklé video pro připomenutí:

Najde se tu nějaký zapálený vývojář, který si na HoloLens brousí zuby?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz