Dnes přicházíme s dobrou zprávou, která ale současně přináší určité obavy, zejména pak pro uživatele nebo zájemce o operační systém Windows 10 Mobile.

Dobrou zprávou je, že dle níže uvedeného zdroje bychom se měli již následující týden dočkat nového sestavení s číselným označením 10586.122 pro starší telefony Lumia, které čekají na oficiální vydání mobilních Windows 10. Až se tak stane, měly by být alespoň některé modely zařazeny také do testování vývojové větve Redstone.

Podle serveru buildfeed.net, je nové sestavení připraveno k vypuštění již od 22. února a aktuálně prochází posledními kroky testování v interním okruhu. Pokud se tedy neobjeví žádné zásadní závady, neměl by být problém uvolnit build pro všechny Lumie, s výjimkou těch nových, které novou vývojovou větev Redstone již obdržely. Konkrétně to byla verze 14267, či opravená verze, kterou obdržela tento týden kvůli problémům s nabíjecím procesem Lumia 550.

Zajisté se v redakci těšíme těmto dobrým zprávám, ale jsme na vážkách, zda se opravdu dočkáme slibovaného updatu a oficiálního vypuštění operačního systému Windows 10 Mobile pro starší telefony Lumia ještě v únoru. Jedním z možných dat měl totiž být 29. únor.

Pozitivní zprávou je to, že nás čeká nový build. Spekuluje se ale i o tom, že oficiální vydání pro starší Lumie přijde až v březnu. My v redakci se obáváme, že to není příliš dobrý přístup. Mnoho uživatelů to může odradit, zvláště pak ty, kteří zvažují přechod k mobilním Windows 10. Oficiální vydání je totiž slibováno již velice dlouho, a stále se odkládá. To je pravděpodobně horší, než kdyby byl termín ve vzdálené budoucnosti, nebo nebyl slíben vůbec.

V novém sestavení se snad dočkáme opravy některých problémů, například ten se zavináčem, při jehož stisku se namísto požadovaného znaku vloží naposledy kopírovaný text. Tento problém již trvá nějakou dobu a kupodivu se stále nedočkal opravy. Dalším problémem, alespoň tedy na redakční Lumii 1520, je problém se zašednutím pozadí v menu aplikací.

Nutno také podotknout, že některé modely budou potřebovat k aktualizaci na Windows 10 Mobile aktualizaci firmware. Kdy se však aktualizace dočkáme, není jasné. Další zpoždění by pak oficiální vydání mobilních Windows 10 pro starší Lumie mohlo nabrat kvůli operátorům. Bude totiž ještě nutné jejich schválení. Doufejme, že naposledy.

O dalších novinkách vás budeme zajisté informovat. Podělte se s námi o vaše problémy ve stávajícím buildem 10.586.107. Trápí vás podobné potíže, nebo i nějaké další?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Windows 10 Mobile možná zatím nebudou, ale dočkáme se nového sestavení"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
macaxp1
Host

„Oficiální vydání je totiž slibováno již velice dlouho, a stále se odkládá.“
Můžete prosím odkázat na oficiální zdroj MS, který někdy v minulosti konkretizoval termín upgrade starých Lumií na W10M? Pokud ne, pak si uvědomte, že Vy sami spoluvytváříte nepravdivý obraz o „nesplněných“ slibech MS.

Michal Jacko
Člen
Jedná se spíše o to, jak kdo danou větu chápe. Uznávám, může být zavádějící, ale slibováno opravdu bylo. Bohužel se na tom podíleli hlavně někteří operátoři. Ti přinesli informaci, že dostali zprávu o vydání přímo od Microsoftu. Článek nemá vytvářet nepravdivý obraz, ale spíše říká to, že díky těmto informacím se spoustu uživatelů již dlouho těší a stále se nic neděje. A ano, je to i chyba Microsoftu, pokud vypustil zprávu mezi operátory, kteří neumí držet jazyk za zuby. A všechno se to nabaluje i na vydání (nedoladěného) Windows 10 Mobile s novými Lumiemi. To byl poměrně ukvapený krok, který… Číst více »
wpDiscuz