Microsoft nadále poskytuje včasné a rozsáhlé aktualizace k jejich stále se rozšiřující sadě produktů Office 365. Ať už se jedná o mobilní nebo desktopovou verzi tohoto programu, Redmondská společnost se stará o to, aby jejich kancelářské aplikace nezačaly stagnovat. Nejnovější verze sad Office 2016 a Office Mobile pro Windows 10 nyní nabízí nové funkce kreslení a poznámek pro dotyková zařízení.

Microsoft speciálně vyzdvihuje novou funkci vysvětlivek a komentářů, které umožňují dělání poznámek, zvýrazňování textu, vytváření vlastních tvarů a automatické zařazování matematických rovnic do textu. Jestliže na svém zařízení používáte aktivní pero, můžete také plně využívat těchto nových funkcí. Program tato pera rozpozná (na rozdíl od kapacitních stylusů) a vše bude automaticky dostupné. Pokud jste součástí Office Insider programu, tak máte tyto funkce již dostupné v nejnovější verzi Office 2016. Pokud ne, tak si budete muset na novinky ještě chvíli počkat.

Určitě jste si také všimli rozdílů mezi jednotlivými aplikacemi Office 2016, které se týkají nabídky Kreslit (Draw). U každé aplikace (Word, Excel, PowerPoint) je nabídka trochu upravena tak, aby nejvíce vyhovovala účelům konkrétního programu. Podívejte se sami:

Nabídka kreslení pro WordNabídka kreslení pro Excel Nabídka kreslení pro PowerPoint

Nesmí být však opomenuto, že i Office Mobile pro Windows 10 má rozsáhlou nabídku kreslení a zvýrazňování. Musíte ale samozřejmě mít nejnovější verzi operačního systému Windows 10, abyste viděli všechny tyto dostupné funkce:

Nabídka kreslení pro Word Mobile Nabídka kreslení pro Excel Mobile

Nabídka kreslení pro PowerPoint Mobile

Je skvělé vidět, že Microsoft nyní rozšiřuje funkce „Officů“ pro všechna dotyková zařízení. Snad se i v budoucnu máme na co těšit. Co si myslíte o těchto nových vylepšeních vy?

Zdroj

 

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz