V tomto týdnu se uživatelé Fast Ringu v rámci Insider programu opět dočkali dalšího buildu z vývojové větve Redstone, a to jak pro PC, tak pro mobilní telefony. V případě mobilních telefonů byl tento build, stejně jako ten předchozí, vypuštěn pouze pro modely, které se s Windows 10 Mobile již prodávají, tedy nové Lumie, či například Xiomi Mi4. Nově do tohoto seznamu podporovaných zařízení také přibyl Alcatel Fierce XL.

Starší modely, původně prodávané s Windows Phone 8.1, ovšem tuto možnost nemají, a tak se v rámci Insider programu mohou dostat pouze na sestavení 10586.107, které je i posledním sestavením pro veřejnost. Nyní se sám Gabriel Aul rozhodl situaci trochu ozřejmit na svém Twitteru. Napsal, že další modely dostanou možnost přijímání nových buildů až ve chvíli, kdy pro ně bude oficiálně vydáno Windows 10 Mobile.

Ač si tedy majitelé nových modelů mohou instalovat nová sestavení dle libosti, ti se staršími telefony si musí ještě počkat. Nedá se bohužel určit přesné datum, neboť samotná aktualizace Windows 10 Mobile je stále přímo závislá na mobilních operátorech, což jak jsme zvyklí z dřívějších let, může mít za následek nemilé zpoždění.

Pro ty z váš, jenž by si nová sestavení chtěli vyzkoušet za každou cenu, se nabízí možnost úpravy registrů. Tato úprava aktualizaci umožní. Sám Gabriel Aul tyto úpravy samozřejmě důrazně nedoporučuje, neboť si tím zaděláváte na možné velké problémy.

Je ale také možné, že se vypuštění Windows 10 Mobile dočkáme již v pondělí. O tom informovala pobočka Microsoft Mexico na svém Facebookovém profilu, ale dosud se nezjistilo, zda byl tento termín směřován pouze k zákazníkům z této země, nebo se jednalo o datum globálního vypuštění. Na to, jak to nakonec bude, si musíme ještě chvilku počkat.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz