Zatímco vlastníci starších Lumií stále čekají na oficiální vydání Windows 10 Mobile, zdá se, že Microsoft plánuje vydat vlastní ROM s mobilními Windows 10 i pro některá zařízení, aktuálně běžící na Androidu. Mezi tato zařízení by měl patřit OnePlus 2, OnePlus 3 a Xiaomi Mi5. U posledního zařízení to není až takovým překvapením, neboť jeho předchůdce (Mi4) se operačního systému Windows 10 Mobile již také dočkal. Spolupráce Microsoftu a Xiaomi tedy není žádným tajemstvím. Proč ale zrovna OnePlus, to prozatím není známo. Není také zcela jisté, zda se seznam telefonů ještě nerozšíří.

Taktika Microsoftu je sice pochopitelá, je tu ale stále otázka vlastníků starších Lumií. Ti nejspíše nebudou touto zprávou až tak nadšeni. Vydání Windows 10 Mobile pro zmiňovaná zařízení (a možná i některá další) je sice dobrý plán, jak přilákat vice uživatelů k systému, nemělo by to ale být na úkor stávajících uživatelů. Už tak vydání veřejné verze mobilních Windows 10 mešká, a pokud by starší Lumie předběhla ještě některá zařízení s Androidem, určitě by to velké množství uživatelů rozzlobilo. Doufejme tedy, že se nejdříve dočkají Lumie, a až pak někdo další.

Co říkáte na tuto zprávu vy? Chápete tuto taktiku Microsoftu, nebo se řadíte k vlastníkům Lumií, kterým dochází trpělivost?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Windows 10 Mobile na OnePlus 2,3 a Xiaomi Mi5?"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
macaxp1
Host

Ale vždyť Lumie jsou mrtvé. Budoucnost W10M je v sadě různých výrobců a spektra modelů. MS pochopil, že nemá šanci konkurovat specialistům na HW a proto zvolil marketingový model Google.

wpDiscuz