O brýlích se smíšenou realitou HoloLens od Microsoftu jsme toho sice již hodně slyšeli, prozatím jsme toho ale příliš neviděli. Byla tu sice krátká ukázka při příležitosti představení nových Lumií, ta ale pojednávala hlavně o možnostech využití brýlí pro hry. Na internet se také dostalo pár videí od inženýrů z týmu HoloLens, kteří v současné době tvoří aplikace pro smíšenou realitu, a tak mají možnost si s HoloLens hrát i mimo práci.

Dnes se na internetu objevilo krátké video, které je úvodním instruktážním videem pro aplikaci Actiongram. Aplikace umožňuje tvořit videa právě pro smíšenou realitu. Video toho neukazuje sice příliš, i tak se ale dozvídáme některé zajímavé informace.

O podobnosti startovní nabídky z desktopových Windows 10 s úvodní obrazovkou Windows 10 Mobile jistě není sporu, a tak nikoho jistě nepřekvapí, že se něco obdobného nejspíše objeví i v HoloLens. Video výše je toho důkazem, a na několik pár okamžiků zde skutečně můžete vidět něco, co nabídku Start velice připomíná. Dokonce zde můžete vidět i známé aplikace jako je Microsoft Edge nebo Cortana.

Na videu si dále můžete všimnout jak hlasových příkazů, tak i ovládání pomocí ruky. Není to sice nic, co bychom od HoloLens nečekali, je ale hezké vidět vše v akci. Snad bude alespoň takto vypadat i finální produkt.

Rozhodně bychom neměli opomenout ani aplikaci Actiongram, která také vypadá velice pěkně, a my jsme zvědavi, jaké videa se ve smíšené realitě podaří v budoucnu vytvořit. Mohla by to být docela zábava, co myslíte?

Prozatím sice nemůžeme s určitostí říci, že ovládání HoloLens bude vypadat přesně jako na videu, ale dávalo by to smysl. Nabídka Start by se tak ve velice podobných formách objevila jak na desktopu, mobilech, HoloLens, ale i Xboxu.

A co vy, jste z HoloLens nadšeni? My rozhodně ano, když tedy pomineme udávanou cenu…

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz