Jak jste se mohli přesvědčit v našem včerejším článku, společnost HP se na konferenci MWC předvedla, a představila zařízení, které nás skutečně oslovilo – Elite x3. Telefon je poměrně velký a je napěchován nejmodernějším hardwarem a skvělým vybavením. HP se dokonce postaralo i o velice zajímavé příslušenství.

HP Elite x3 front facing

Pokud bychom chtěli tento prémiový telefon se špičkovým výkonem, zajímavým příslušenstvím a možností funkce Continuum s něčím srovnávat, byla by to pravděpodobně Lumia 950 XL od společnosti Microsoft. Kdo je na tom tedy lépe? Která ze společností nabízí zákazníkům lepší zařízení?

Lumia 950 XL Elite x3

Procesor

Snapdragon 810 (2.0 GHz, 8 jader) Snapdragon 820 (2.15 GHz, 4 jádra)
Grafický čip Adreno 418 Adreno 530
Displej 5,7″, 2560 x 1440 pixelů, Gorilla Glass 4 5,96″, 2560 x 1440 pixelů, Gorilla Glass 4, antireflexní vrstva
RAM 3 GB 4 GB
Úložiště 32 GB, micro SD až 2 TB 64 GB, micro SD až 2 TB
Fotoaparáty 20Mpx hlavní fotoaparát, 5Mpx přední fotoaparát 16Mpx hlavní fotoaparát, 8Mpx přední fotoaparát
Baterie 3340 mAh 4150 mAh
Rozměry 151,9 x 78,4 x 8,3 mm 83,5 x 7,8 x 161,8 mm
Hmotnost 165 g 195 g

 

 

Lumia 950 XL a Display Dock

Podíváme-li se na specifikace, Elite x3 se zdá být ve většině parametrů o něco lepší než Lumia 950 XL. Samozřejmě ale musíme vzít v potaz i datum vydání obou zařízení. Proto porovnání nikdy nebude úplně fér. V čem by ale Lumia 950 XL pravděpodobně zvítězila, je test fotoaparátů, a to nejen díky většímu počtu pixelů, ale hlavně díky velice kvalitní optice Zeiss.

Co se týká ostatních parametrů je Elite x3 opravdu působivým zařízením. Někomu sice nemusí vyhovovat rozměry zařízení, to je ale otázka osobního vkusu. Novinka od HP má ale navrch i v několika dalších aspektech. Je to kupříkladu snímač otisků prstů, antireflexní vrstva na displeji, prémiový vzhled nebo vynikající příslušenství.

Desk Dock se zdá být velice dobrým konkurentem Display Docku, a je možná i o něco lepší. Záleží už jen na tom, jaká bude cena tohoto příslušenství. Nebo že by se v HP rozhodli dát Desk Dock k Elite x3 zdarma? Pak bude samozřejmě rozhodující cenovka samotné novinky. Tu se však dozvíme až v létě.

Myslím, že v současné době má Elite x3 mírně navrch. Jak myslíte, že na to zareaguje Microsoft? Dostanou zákazníci a fanoušci od Redmondského giganta ultimátní zařízení v podobě Surface Phonu? Doufejme, že se do toho Microsoft opře, a nenechá se zahanbit.

Co myslíte, přijde Microsoft brzy s odpovědí na Elite x3?

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

3 Komentáře Zapnuto "Elite x3 vs Lumia 950 XL"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Magnesium.2
Host

Proč by měl Microsoft odpovídat?

On potřebuje mobilní Windows rozšířit, nepotřebuje zničit každého, kdo je dá do svého zařízení.

adis002
Host

Přesně to mě také napadlo, a mám i svou vlastní konspirační teorii, že Microsoft z*urvil L950 řadu jen proto, aby dal prostor ostatním výrobcům…

macaxp1
Host

Souhlas. Lumie jako řada končí, protože kanibalizuje na svém ecosystému. Pokud tady budou Lumie, tak se jiným výrobcům nevyplatí dělat W10M. Takže MS Lumie pošle k ledu a jediným referenčním mobilem od MS bude do budoucna Surface Phone.

wpDiscuz