Dopoledne jsme přinesli informaci o tom, že Microsoft vydal pro modely Lumia 950, Lumia 950 XL a Lumia 550 v rámci programu Insider Preview nový build. Tento build, číselně označen jako 14267, je prvním z vývojové větve Redstone, a je dostupný pro Fast Ring. Na seznamu problémů byl původně uveden pouze jeden, ale nyní se na internetu objevují informace, že build má minimálně ještě jeden další problém, tentokrát opravdu závažný.

Lumia 550 se totiž po updatu může přestat nabíjet, neboť systém připojenou nabíječku vůbec nemusí rozeznat. Uživatel, který o problému informoval jako první, se prý naštěstí stačil vrátit k předchozímu buildu ještě před tím, než se baterie vybila.

2_capture2_story

Problém pozorují také kolegové z portálu Neowin.net, kterým se telefon také odmítá nabíjet a ani není rozpoznaný po připojení do počítače. Nástroj Windows Device Recovery Tool tak v tuto chvíli také nelze použít.

snip_20160220215434

Uživatelé si navíc stěžují, že hard reset se neprovede úspěšně, pokud je kapacita baterie pod 50 %, proto je lepší se pod tuto hranici raději nedostat. Vedoucí programu, Gabe Aul, už o problému ví, ale žádné oficiální oznámení ani řešení Microsoft ještě nevydal. Zdá se tak, že jedinou radou je aktuálně vypnout zařízení, aby majitelům zbylo co nejvíce energie s tím, že se v příštím updatu snad dočkáme opravy.

My tak doporučujeme raději s aktualizací počkat, než bude známo více informací. Potýká se někdo z našich čtenářů se stejnými problémy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

4 Komentáře Zapnuto "Lumia 550 se po aktualizaci na build 14267 může přestat nabíjet!"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Milan
Host

Jde to i jinak. Ikdyž se telefon nenabíjí a ani usb nefunguje, jde to i přes windows device recovery tool, telefon to sice nerozpozná, ale opětovným soft resetem, tedy power tlačítko a volume down, wdrt nakonec rozpozná software a nabídne ke stažení a instalaci Build 10586.29. Telefon se nabíjí a je plně funkční, odzkoušeno!

Ondřej
Host

U mé Lumie 950 XL zase nefunguje synchronizace z Lumia motion data do Microsoft Health a ani synchronizace s Microsoft Band 2.

Standa
Host

Tak já to zjistil až dnes – nechal jsem telefon přes noc na nabíječce a ráno měl už jen 4%. K PC se připojí jen na chvilku a pak se vypne z důvodů vybité baterie

wpDiscuz