Před zhruba dvěma lety představil Microsoft Wireless Display Adapter, což je doplněk pro bezdrátové přenášení obrazu na větší obrazovku. Adaptér využívá technologii Miracast (certifikováno také jako Intel Wireless Display – WiDi), a je schopen přenést video v kvalitě 1080p a také vícekanálový zvuk 5.1. Stačí pouze zapojit adaptér do HDMI monitoru, a zajistit napájení pomocí USB. Ať už tedy potřebujete připojit k většímu monitoru telefon, tablet, nebo počítač, je tento doplněk ideální. Toho si je Microsoft velice dobře vědom, a tak přichází s novou generací tohoto šikovného adaptéru.

wireless-display-adapter-2-01_story

Novinka byla oznámena včera, a má prý přenést ty nejlepší funkce z první generace, spolu se snížením doby odezvy. Zmenšily se také rozměry, adaptér tedy váží pouhých 33 gramů a je vyhotoven v tmavé titanové úpravě. Dosah bezdrátového adaptéru je zhruba 7 metrů, což sice není moc, ale běžně se zařízení používá na mnohem menší vzdálenosti.

Na vlně snižování a zmenšování se nese i cenovka. Ta je totiž také o něco menší než u předchůdce, a v současné době lze v USA a Kanadě předobjednat za 49,95 dolarů (zhruba 1200 Kč). K oficiálnímu zahájení prodeje dojde 1. března přes Microsoft Store, Best Buy a Amazon. Na ostatní trhy se podle Microsoftu má adaptér dostat již brzy.

 

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz