Uživatelé desktopových Windows 10, kteří jsou ve Fast Ringu Insider programu se před pár okamžiky dočkali nového buildu. Ten má označení 14267.

Gabriel Aul k novému Buildu řekl toto:

Upravili jsme kritéria, která používáme pro vydávání nových buildů ve Fast Ringu Insider programu, abychom mohli buildy vydávat rychleji. To znamená, že nové buildy mohou obsahovat více chyb a dalších problémů, které mohou trochu přidělávat potíže. Pokud tedy chcete změnit nastavení a držet se spíše stabilnějších verzí, můžete to udělat v Nastavení → Aktualizace a zabezpečení → Windows Update → Upřesnit možnosti, a v sekci Stáhnout buildy Insider Preview změňte nastavení na Slow Ring.

 

A co je vlastně v buildu nového? Podívejme se na seznam změn:

  • Hledání hudby pomocí Cortany je teď jednodušší: Vytvořili jsme snazší postup, jak vyvolat vyhledávání hudby v Cortaně, přidáním ikony hudebního vyhledávání v pravém horním rohu Cortany. Nyní můžete otevřít Cortanu v počítači a kliknout na ikonu vyhledávání hudby, Cortana  bude naslouchat, a následně vyhledá píseň, kterou posloucháte.
  • Zlepšení nabídky oblíbených položek v Microsoft Edge: Máte-li v Microsoft Edge povolen panel oblíbených položek, můžete nyní kliknutím pravého tlačítka myši na panel, vybrat možnost zobrazení pouze ikon oblíbených položek. Můžete také klepnout pravým tlačítkem myši a přidávat nové složky do vaší lišty oblíbených.
  • Vymazat údaje o prohlížení při ukončení aplikace Microsoft Edge: Nyní můžete zvolit možnost, aby vaše údaje o prohlížení byly vymazány při ukončení aplikace Microsoft Edge. Stačí kliknout na tři tečky v pravém horním rohu aplikace Microsoft Edge, jít do nastavení, dále pak kliknout na tlačítko pro výběr vymazávaných dat, a po výběru požadovaných dat nastavit, že se mají data vymazat při každém vypnutí aplikace.
  • Zlepšení nabídky při stahování v aplikaci Microsoft Edge: Nyní můžete nakonfigurovat Microsoft Edge tak, aby při zahájení stahování ukázal nabídku, která vám umožní vybrat, kam chcete soubor uložit. Stačí otevřít nastavení v aplikaci (opět přes zmiňované tři tečky v pravém horním rohu) a najít nastavení stahování.
  • Zprávy + zlepšení Skype: Při psaní zpráv v aplikaci Skype nyní ke zprávě můžete připojit fotografii. Postačí kliknout na ikonu sponky v levém spodním rohu při vytváření zprávy. Další novou možností je vyvolat aplikaci Kamera, a vytvořit momentku, kterou chcete kontaktu poslat, případně i s vaší polohou.

A co naopak nemusí fungovat?

  • Pokud používáte virtualizační nástroj Hyper-V, nemusí vám po instalaci tohoto buildu fungovat síťové spojení. Pro opravu existují dva způsoby:
    • Proveďte příkaz „netcfg -d“, což bude mít za následek resetování kompletního nastavení virtuálního switche a vy tak budete moci nastavit vše znovu.
    • Odstraňte všechny virtuální síťové adaptéry připojené k virtuálnímu switchi, ten následně smažte, znovu vytvořte a nastavte vše znovu.

Zdá se, že novinek je sice poměrně hodně, za to se zaměřují na velice konkrétní problémy, přičemž u některých z nich již mělo být podle nás řešení dávno hotové. A co na to vy?

Zdroj (1)(2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz