Na crowdfundingové platformě Indiegogo se objevil nový projekt, který by mohl zajímat uživatele nových Lumií 950 a 950 XL. Ty totiž zatím jako jediné podporují Continuum na nových Windows 10 Mobile. Brzy se dočkáme také modelů Acer Jade Primo, NuaAns a například Biz Phone od společnosti VAIO. A čím je projekt tak zajímavý?

Za cenu 119 dolarů, tedy necelých 3 000 Kč, nabízí nový startup Nexdock dokovací stanici ve stylu notebooku. Ten je vypadá jako každý jiný notebook s tím rozdílem, že obsahuje pouze 14″ displej s rozlišením 1366 x 768 px, bluetooth klávesnici s touchpadem a baterii o kapacitě 10 000 mAh. Celé to váží 1490 gramů a Nexdock vám k tomu ještě nabídne mini HDMI, 2x USB, slot na paměťové karty a 3.5mm jack.

V praxi to zkrátka vypadá tak, že s sebou na cesty máte jen svůj mobilní telefon a tento „notebook“. Poté stačí telefon připojit kabelem a máte pracovní laptop. Toto zařízení ovšem nefunguje pouze jako prostředek pro využití funkce Continuum, ale může sloužit jako externí monitor například pro jiné tablety s Windows 8 nebo Windows 10. Stejně tak dobře lze připojit i mini PC, která se nyní hojně objevují, či Raspberry Pi.

Aby toho nebylo málo, je přislíbená podpora i pro zařízení s Androidem a iOS, ale je otázka, jak tato zařízení dokáží využít potenciál externího monitoru. Ve videu je vyobrazeno využití při hraní her. Společnost má do budoucna hodně dalších plánů, ale to již odkážeme na video výše, kde je vše velmi dobře znázorněno.

Popisované zařízení na nás ovšem udělalo dojem a opravdu si jej dokážeme představit, jako něco, co může produktivitu na cestách v mnohém zlepšit. Jak působí Nexdock na vás? Pokud vás produkt zaujal a rádi byste tvůrce podpořili, můžete tak učinit zde.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz