Konečně jsme se dočkali. Microsoft před hodinou oficiálně představil novou Lumii 650, která bude na vybraných evropských trzích dostupná od 18. února za cenu pod $199. U nás v ČR by tedy měl být telefon dostupný za cenu pod 5 000 Kč.

Čím nová Lumia 650 zaujme, je zajisté kovový rámeček, který vypadá opravdu moc pěkně a nás mrzí, že jsme se jej nedočkali také u vlajkových lodí. Co se hardwaru týče, můžete se těšit na 5″ HD AMOLED displej s technologií ClearBlack a ochranným sklíčkem Gorilla Glass 3. Displej i zde podporuje funkci rychlého náhledu. Telefon je pak poháněn čtyřjádrovým procesorem Snapdragon s taktem 1,3 GHz, kterému sekunduje 1 GB RAM, 16 GB interní paměti s možnosti rozšíření a také 2000 mAh baterie. Zadní fotoaparát má pak 8 Mpx a přední 5 Mpx. Určitě potěší tloušťka, která je velmi příjemných 6,9 mm. Hmotnost se svými 122 g také mile překvapí.

Telefon bude dostupný jak v single SIM, tak dual SIM variantě. I u tohoto modelu zůstal Microsoft konzervativní a bude tak dostupný pouze v matné černé a bílé barvě. Ač na nás telefon působí velmi dobře, nemůžeme se zbavit dojmu, že jsme se za tu cenu dočkali poměrně málo muziky, hlavně co se hardwarové výbavy týče. Je to dle nás jen mírně vylepšená Lumia 550. Souhlasíte s námi?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz