Microsoft před pár dny oznámil, že díky jeho Employee Giving Programu se loňský rok podařilo vybrat 125 milionů dolarů, což je nový rekord společnosti. Programu se účastnilo okolo 71 % ze 118 000 zaměstnanců Microsoftu, přičemž obdarovali na 18 000 neziskových organizací po celém světě. V regionu okolo Seattlu, kde má Microsoft hlavní sídlo, se díky 42 tisícům zaměstnanců podařilo darovat 62 milionů dolarů, 4 tisícům neziskových organizací.

2015-microsoft-employee-giving-infographic

Tyto příspěvky na charitu už jsou součástí kultury společnosti poměrně dlouhou dobu. „Když náš program začínal v roce 1983, přibližně 200 zaměstnanců vybralo 17 tisíc dolarů.“, tvrdí Microsoft. Za více než třicet let, kdy program funguje, se už podařilo na charitu přispět částkou převyšující jednu miliardu dolarů. Peníze jsou vybírány tak, že Microsoft daruje 25 dolarů (600 Kč) za každou hodinu, kterou zaměstnanec pracuje jako dobrovolník pro kteroukoliv neziskovou organizaci. V roce 2015 tak zaměstnanci dohromady napracovali 570 tisíc hodin.

Přístup Microsoftu dokáže vykouzlit úsměv na tváři, a těší nás, že společnost jde příkladem ostatním gigantům. I když jsou vždy peníze až na prvním místě, najde se alespoň část i pro dobré účely. Na druhou stranu věříme, že největší zásluhu na tom má Bill Gates, pro kterého je podobná pomoc smyslem nynější části života a vždy byl filantropii velmi otevřený.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz