Tento článek by mohl zajímat především studenty základních, středních, ale také vysokých škol.

Vůbec poprvé se v tomto článku podíváme na aplikaci Bakaláři, která sdružuje mnoho škol po celé České republice.

Jelikož i někteří naši členové v redakci jsou stále studenti, rozhodli jsme se zrecenzovat aplikace tohoto typu. Proč? To se dozvíte právě v následujícím článku.

Žijeme v 21. století, kdy technika stále roste a rozvíjí se nové technologie. A protože papírovým žákovským knížkám již alespoň na vysokých a středních školách odzvonilo, jsou zde moderní online aplikace a webové stránky pro správu školních aktivit. Jednou z těch větších je právě společnost Bakaláři.

Počátkem roku jsme v redakci začali pozorovat, že na stránkách přibylo pár novinek. Nás, jako technický web, zaujala zejména informace ohledně aplikace pro mobilní platformu. Jak jste mohli v loňském roce zaregistrovat, tak právě tato společnost vydala svoji aplikaci pod názvem Bakaláři oficiální aplikace pro Obchod Play, který je součástí systému Android.


Nyní již k novince samotné. Firma na svých stránkách uvedla, že by se právě této aplikace měli dočkat během roku 2016 také uživatelé mobilní platformy Windows a iOS. Obratem jsme společnost Bakaláři kontaktovali, abychom zjistili, co je na tom pravdy. Bylo nám oznámeno, že aplikaci plánují vyvíjet multi-platformě, ale nemají zatím žádné časové horizonty.

Včera v odpoledních hodinách jsme dostali zprávu, že aplikace byla uvolněna do App Store pro mobilní platformu iOS.  Domníváme se, že během několika málo týdnů bychom se tedy mohli dočkat také uvolnění pro mobilní platformu Windows, a možná také vypuštění univerzální aplikace pro Windows 10 a Windows 10 Mobile. Uvidíme…


Jak jsme se již tento týden zmínili v článku, aplikaci je možné jednoduše přenést v řádu několika málo minut. Je dobré, že Microsoft se snaží jít vývojářům naproti a usnadnit jim práci.

My v redakci čekáme na vypuštění aplikace. Až se tak stane, okamžitě vás budeme informovat a začneme aplikaci testovat.

A jakou aplikaci pro svá studia využíváte vy?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "Aplikace Bakaláři brzy dostupná pro platformu Windows"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Michal
Host

Ahoj,

Chci se zeptat zda už je aplikace pro windows 10 mobile. Hledal jsem ale nic nenašel nemáte další informace?
Děkuji za odpověď

wpDiscuz