Microsoft v minulém roce koupil spoustu společností, jejichž služby by měl integrovat do svého portfolia. Ani letos v nákupech neutuchá a po koupi společnosti MinecraftEdu před dvěma týdny se zdá, že přišla na řadu další společnost, která skončí v rukou tohoto giganta.

Portál Financial Times přišel s informací, že Microsoft aktuálně řeší finalizaci obchodu za 250 milionů dolarů. Kupovanou společností má být britská firma SwiftKey, která stojí za stejnojmennou populární klávesnicí pro Android a iOS. Ta využívá umělou inteligenci pro návrh slov. Aby se návrhy slov ještě zpřesnily, byla už vydána i pokročilejší verze, která dokonce využívá techniku deep-learning a neuronových sítí.

Ani jedna ze zainteresovaných společností tuto dohodu ještě nepotvrdila, ale to je asi jen otázkou času. Je to totiž jeden ze způsobů, jak chce Microsoft proniknout na ostatní platformy. Loni byl takto koupen například populární kalendář Sunrise, e-mailový klient Acompli (následně přejmenovaný na Outlook) a velmi rozšířený Wunderlist.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz