Včera jsme vám přinesli naši druhou recenzi vlajkové lodě Lumie 950 XL. Společně s tímto telefonem jsme ovšem dostali na zápůjčku také Display Dock, díky kterému jsme si mohli vyzkoušet tolik proklamovanou funkci Continuum. Jak moc je praktická a užitečná si zkusíme říci v dnešní recenzi.

Display Dock

Nejprve se pojďme podívat na samotnou dokovací stanici. Tu obdržíte v podobné krabici jako vlastní telefon. V balení najdete samotný dock, napájecí adaptér a HDMI kabel. Ke zpracování docku nemáme naprosto žádnou výtku. Je jedním slovem naprosto bezchybné. Tělo je celé z kovu, horní a spodní hrana jsou pogumované. To má za důsledek váhu 230 g. V přední části stanice najdeme pouze jeden USB-C konektor, pro připojení mobilního telefonu, a světelnou diodu. V zadní části pak najdeme 3x USB port, 1x HDMI, 1x Display Port a 1x USB-C pro připojení zdroje.

Display Dock_1

Jako počítač? Ne tak úplně.

Display Dock jsme si popsali, nyní se již pojďme podívat na samotné Continuum. Microsoft tvrdí, že díky této funkci vám postačí pro práci váš telefon a dock. Věříme, že v budoucnu by to tak opravdu mohlo být. Bohužel v současnosti je podle nás Continuum spíše jen marketingový tah, který má ovšem velký potenciál.

Continuum 1

Připojení periférií k telefonu je naprosto bezproblémové. Používali jsme drátovou myš, bezdrátovou klávesnici a externí monitor a vše se připojilo okamžitě. Hned poté ovšem narazíte na první a zásadní problém. A tím je akutní nedostatek aplikací, které Continuum podporují. Zkráceně řečeno se jedná téměř jen o systémové aplikace. Například Edge vypadá a funguje jako ten na desktopu. Ale třeba Fotky nebo Store jsou zkrátka jen zvětšené. Například ve Storu bychom čekávali, že aplikací bude vždy ve výpisu vedle sebe tolik, aby pokryly šířku okna. A ono ne. Najdete jich vedle sebe pouze pět (stejně jako na telefonu) a zbytek je prázdný. Kromě těchto systémových aplikací nám pak fungovaly z aplikací pouze tyto: Svátky, Uber, Facebook a Duolingo.

Display Dock 4

Na druhou stranu musíme uznat, že pokud například pro práci potřebujete pouze Office a internetový prohlížeč, mohla by vám nabídka stačit. Používáte-li ale stejně jako my rádi alespoň dvě aplikace vedle sebe, máte smůlu. Continuum zvládne pouze jednu aplikace ve full screen režimu, a to je vše. Co nás ovšem potěšilo, byla podpora klávesových zkratek. Fungovalo jak Alt+Tab, klávesa Win pro vyvolání nabídky Start či Win+E pro vyvolání průzkumníka. Když jsme ovšem zkusili například Win+L pro zamknutí, povedlo se také, ale při pokusu o zpětné odemknutí se telefon zasekl a restartoval.

Závěrem

Co tedy říci na závěr? Jak jsme již nastínili v úvodu druhé sekce, jedná se převážně o skvělý marketingový tah, který má velký potenciál, ale ještě více práce před sebou. Aktuálně najde využití u uživatelů, kteří potřebují ke své práci maximálně Office (trochu ořezané o funkce) a prohlížeč. Je nutné počítat s tím, že zážitek není tak plynulý a při psaní se dočkáte mírné latence. Tento článek jsem zkoušel napsat v redakčním systému našeho portálu a prohlížeč se neustále restartoval. Byl jsem tedy nucen napsat ho na klasickém notebooku.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech

Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

3 Komentáře Zapnuto "Recenze Display Docku a funkce Continuum"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Ladislav
Host

Aktuální nedostatek aplikací, který věřím časem odezní, se dá řešit aplikací Remote Desktop 😉

Tom
Host

Ta funguje jen s klientskými OS. Takže ve výsledku stejně potřebujete počítač 🙂 S RDS finguje například 2X RDP od Parallels, ale ani to nebyl žádný med to rozchodit v celém okně.

wpDiscuz