Řada hybridních zařízení 2 v 1 s Windows 10 – Surface – si na trhu až překvapivě dobře. Tato zařízení začala být hned od prvního uvedení na trh velmi oblíbená a stala se také slušným zdrojem příjmů. Trend nadále pokračuje. Svědčí o něm i finanční zpráva Microsoftu za 2. fiskální období roku 2016 (říjen-prosinec 2015). Z této zprávy je patrný hlavně pokračující pokles prodejnosti mobilních telefonů a nárůst příjmů řady Surface.

Díky popularitě nejnovějších zařízení Surface Pro 4 a Surface Book poskočily celkové příjmy (z prodeje řady Surface) o 680 milionů dolarů oproti minulému čtvrtletí. Popularita řady Surface stoupá však i dlouhodobě. Od období říjen-prosinec 2014 prodejnost vzrostla o celých 29 %. To svědčí o tom, že Microsoft stále vytváří velmi populární a atraktivní zařízení s Windows 10.

Ohledně prodejnosti mobilních telefonů však zprávy nejsou zdaleka tak pozitivní. Tržba telefonů rapidně poklesla, o nepříznivých 49 %. To vše i přes nedávné vydání nových vlajkových lodí Lumia 950 a 950 XL.

Celkově lze tedy říci, že tržby Microsoftu za toto čtvrtletí oproti minulému poklesly. Opravdu světlým bodem je však řada Surface. Možná se v budoucnu dočkáme toho, že Microsoft trochu upustí od mobilních telefonů a zaměří se ještě více na svá hybridní Surface zařízení.

Jaký pohled na tento vývoj tržeb Microsoftu máte vy?

Zdroje: (1) (2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz