V poslední době přicházejí zprávy od vybraných insiderů, kteří upozorňují na problém spojený s buildem 10586.63. Podle dostupných informací tento build čerpá přílišné množství mobilních dat při zálohování zpráv.

Zprávy insiderů, které přišly před pár dny, ukazují, že uživatelé přišli o cca 1 GB mobilních dat během několika málo dní. Několik z nich upozornilo právě na fakt, že data vyčerpává především sychronizace zpráv. Nicméně Microsoft prozatím tato tvrzení nepotvrdil, ačkoliv si je společnost evidentně problému vědoma.

Samozřejmě je možné tuto synchronizaci vypnout. Zde jsou jednoduché kroky, jak toho docílit:

messaging-sync-disableNastavení → Systém → Zprávy → Zakázat synchronizaci zpráv

Zatím to, podle zpráv, vypadá, že problém se týká pouze tohoto konkrétního sestavení 10586.63. Dřívější verze by neměly trpět touto vadou.

Chcete-li se podívat jak jste na tom s využití dat, zde je návod:

Nastavení → Bezdrátové sítě → Využití dat → Podrobnosti využití → Podívejte se na využití dat u aplikace „Zprávy“

Též bylo upozorněno na nadměrné využívání dat aplikací Outlook. Nicméně k tomuto tvrzení není k dispozici dostatek informací.

Chyby ve vývojářských verzích jsou samozřejmě očekávány a uživatelé, kteří si je stahují, souhlasili s tím, že stahují nedokončené verze, a že mohou obsahovat i vážné chyby. Již dnes očekáváme novou aktualizaci, u které se předpokládá, že tento problém s nadměrným využíváním dat vyřeší.

Zdroje: (1) (2)

 

 

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz