Nejen, že Microsoft dnes vydal nový build pro PC Insidery a nový update pro uživatele mimo Insider program, ale také se rozhodl nám trochu nastínit, jak to tedy bude s dalšími updaty systému Windows 10 Mobile v budoucnu. Předně:

  • Nové buildy z Insider programu (patrně už z vývojové větve Redstone) dostanou nejdříve modely Lumia 550, Lumia 950 a Lumia 950 XL. Následovat budou postupně na další zařízení s tím, jak budou mobilní Windows dostupná pro jednotlivé modely.
  • Velká aktualizace z Windows Phone 8.1 na Windows Mobile 10 je stále plánována na „začátek tohoto roku“. Ač jsou k dispozici indície od několika operátorů, konkrétní datum z úst Microsoftu ještě nepadlo.

Gabriel Aul ve svém prohlášením řekl:

Tým nyní vyhodnocuje data, která jsme dostali dříve díky Insiderům, kteří si preview našeho systému nainstalovali na svůj model s Windows Phone 8.1. Chceme se ujistit, že uživatelům poskytneme bezproblémový upgrade. Sami jsme na ten okamžik natěšení, a tak se s vámi podělíme o nové informace tak brzy, jak to bude možné, až bude vše připraveno.

Kromě toho padla zmínka také o jednotném jádru OneCore a o tom, jak se buildy vytvářejí pro všechna zařízení ve stejný čas.

Také pracujeme na sdíleném jádru, které je jednotné pro PC, mobily, Xbos, HoloLens a další. Naše systémy vytváří nové buildy každý den pro všechny tyto edice, tedy mobilní buildy jsou vytvářeny zároveň s těmi pro PC. Nyní jsme vydali náš čtvrtý PC build a jsme již skoro připraveni pro sdílení našich buildů i pro mobilní verzi systému.

Podle vyjádření bychom se tak brzy měli dočkat častějšího vydávání Insider buildů pro Windows 10 Mobile. To je hezké, ale určitě většinu z vás zajímá hlavně spuštění oficiálního updatu pro současné modely. Termín aktualizace byl posunut na únor a doufejme, že se příští měsíc opravdu dočkáme.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

Buďte první, kdo se podělí o názor

Upozornit na
avatar
wpDiscuz