Microsoft dnešním dnem vydal poslední aktualizaci pro systém Windows 8. V rámci tzv. Patch Tuesday tak uživatelé této verze systému dostanou ještě poslední bezpečnostní záplaty a opravy chyb. Klasicky mají operační systémy délku podpory deset let, ale Microsoft považuje Windows 8.1 za service pack pro Windows 8, čímž se situace mění. Oddalovat instalaci service packu může uživatel maximálně 2 roky, poté je buď nutný upgrade provést, nebo se smířit s riziky v budoucnu. Pokud jste tedy uživateli ještě Windows 8 a chcete nadále dostávat aktualizace na svůj systém, důrazně doporučujeme aktualizovat buď na Windows 8.1, nebo na novější Windows 10.

Dle slov Microsoftu:

Narozdíl od service packů, které obvykle přináší pouze sadu oprav, byly Windows 8.1 plné nových funkcí a vylepšení. Nicméně jsme navrhovali Windows 8.1 tak, aby je mohli uživatelé dostat způsobem, který je podobný instalaci service packu. Proto i s Windows 8.1 je takto nakládáno a podpora pro původní Windows 8 končí buď 24 měsíců po vydání dalšího service packu nebo skončením desetileté podpory. Podle toho, co přijde dřív.

Jak již bylo řečeno v prvním odstavci, v případě Windows 8 se jedná o první verzi, a tak podpora této verze skončí skutečně 24 měsíců po jejím vydání. Prodloužená podpora pro Windows 8.1 pak potrvá až do 10. ledna roku 2023, tedy ještě necelých sedm let.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

10 Komentáře Zapnuto "Zítra končí podpora pro Windows 8, Microsoft žádá uživatele o přechod na novější verzi"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Kirby
Host

Tak podle webu Microsoftu http://windows.microsoft.com/en-us/windows/lifecycle končí „mainstream support“ až v lednu 2018. S tím, že poslední aktualizace toho „fact sheetu“ proběhla v říjnu 2015. Proto bych netvrdil, že zcela končí podpora.

Spíše nebudou žádné nové funkce, žádný service pack – to byl de facto Windows 8.1. Bezpečnostní záplaty jistě budou.

Patrik Mészáros
Host

Patrik Mészáros liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

Спарте Вечная
Host

Спарте Вечная liked this on Facebook.

Jakub Drobný
Host

Jakub Drobný liked this on Facebook.

Petr Kolek
Host

Co to je?

Jan Vacek
Host

Jan Vacek liked this on Facebook.

Pavel Máca
Host

Pavel Máca liked this on Facebook.

Jina Majka
Host

Jina Majka liked this on Facebook.

Patrik Vacek
Host

Patrik Vacek liked this on Facebook.

wpDiscuz