Klasicky jsme se dočkali konce dalšího týdne, takže tu máme náš pravidelní týdenní souhrn zajímavostí.

CES 2016

Jako každý rok, i tento, se na svém začátku neobešel bez veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, Na něm výrobci představují produkty opravdu ze všech možných odvětví, a tak se dostalo i na několik zajímavých zařízení z Windows světa.

Lenovo

Prvním důležitým výrobcem, který představil velkou kupu produktů, bylo čínské Lenovo. To se předvedlo hlavně se svou novou rodinou zařízení, která nese označení X1. Loni jsme byli svědky představení modelu X1 Carbon, na který nyní navazuje široká paleta dalších modelů. I onen původní X1 Carbon dosáhl několika vylepšení. Ve stručnosti zmíníme, že nyní zde kromě X1 Carbon, který je klasickým notebookem, můžeme nalézt také ThinkPad X1 Yogu, která si bere to nejlepší jak ze světa ThinkPadů, tak z modelové řady Yoga. Posledním mobilním zařízením, o kterém jsme psali, byl X1 Tablet, který se postavil do řady konkurentů výkonného Microsoft Surface Pro 4 a v doplňkovém rozšíření nabídne například i projektor. Pro více informací o těchto třech zařízení si prosím přečtěte náš původní článek, ve kterém najdete produktové fotografie i promo videa.

Lenovo ThinkPad X1 Yoga

Dále bylo představeno stolní All-in-One zařízení, které se jmenuje ThinkCentre X1. Opět se jedná o velmi kvalitní a velmi dobře výkonově vybavený počítač. Posledním zástupcem této nové rodiny produktů je pak ThinkVision X1, nejtenčí 4K monitor. Opět vás pro více informací o těchto dvou produktech odkáži na náš detailnější článek.

HP

I HP se na CESu předvedlo a přivezlo s sebou celou řadu velmi pěkných kousků. Prvním z nich je inovovaná verze oblíbeného Spectre x360. Ten nyní bude nově dostupný i ve větší, 15,6″ variantě se 4K rozlišením. To bylo obecně hlavní zmiňovanou vlastností snad u všech produktů představených letos v Las Vegas. Menší verze Spectre x360 se pak zřejmě jako první konvertibilní notebook dočká QHD monitoru s technologií OLED.

HP Pavilion x2 12

Dalším opravdu skvostným notebookem je EliteBook Folio, který je nejtenčím a nejlehčím notebookem, který HP vůbec kdy vyrobilo. Jedná se o 12,5″ stroj se 4K displejem a rotací displeje až o 180°. Poháněn je procesorem Intel Core M vPro a udávaná výdrž je 10 hodin.

Třetím zařízením, které nás zaujalo, je Pavilion x2 12,1″, který je větším nástupcem povedeného 10″ Pavilion x2. Tato nová verze je již nyní dostupná na českém trhu za cenu 22 590 Kč. Jedná se o 2v1 zařízení, které bez klávesnicové části váží příjemných 760 gramů a s klávesnicí 1,47 kg. Výdrž by se měla pohybovat okolo 7,5 hodiny. Opět i zde platí, že kdybyste chtěli získat více detailnějších informací, doporučujeme vám přečíst si náš článek zaměřený právě na tato tři zmiňovaná zařízení.

Dell / Alcatel / Acer / Fitbit

Ani Dell nesměl chybět a i tato americká společnost představila velké portfolio nových produktů, ale my se krátce zmíníme o dalším a vážném konkurentovi Surface Pro 4, kterým je Dell Latitude 12 7000. Ten dostal do vínku 12,5″ 4K displej krytý Gorilla Glass. Zařízení je celé z magnesia, podobně jako Surface Book, a bude poháněno procesory Intel Core řady M. Více informací najdete zde.

Dell Latitude 12 7000

Alcatel představil oficiálně první tablet s Windows 10 Mobile, který se bude jmenovat Pixi 3 a jedná se o 8″ tablet s cenovkou 5 000 Kč. Tablet bude poměrně chudě vybavený, pokud vezmeme v potaz například operační paměť RAM o velikosti pouhého 1 GB. Interní úložiště bude mít velikost 8 GB, ale byla oznámena podpora pro micro SD karty. Rozlišení pak bude pouhých 1280 x 800 pixelů. Více informací naleznete v samostatném článku.

Alcatel Pixi 3

Acer již po několikáté představil svůj první telefon s Windows 10 Mobile. Bohužel se ukázalo, že nebude tak levný, jak se myslelo a ani nedostane v základním balení set příslušenství, ve kterém neměla chybět klávesnice a myš. Cena nakonec bude necelých 15 500 Kč, tedy jen o něco málo než u Lumie 950. Uvidíme, jak si v této pozici dokáže Acer získat své budoucí uživatele.

Acer Jade Primo

Na CESu se činil i Fitbit, který představil své nové hodinky. Ty jsou svoji funkcionalitou velmi zaměřeny na fitness, což u Fitbitu není žádným překvapením. U hodinek naleznete vše, co by vás mohlo napadnout (vodotrysk to ale nebude) a pokud se chcete přesvědčit, odkážeme vás na tento článek.

Fitbit Blaze

Surface Book v Evropě

Velmi příjemným oznámením pro mnoho fanoušků byla nově dostupnost Surface Booku i v několika evropských státech. Díky tomu lze bez problémů objednat tento ultimátní laptop i do České republiky.

Windows 10 Mobile dostává nový Insider build pro Fast Ring

Dlouho jsme čekali, ale dočkali jsme se. Gabriel Aul dal požehnání k vypuštění dalšího Insider buildu, který ale nepřidává nic nového, a je tak opět víceméně kumulativním updatem. Ten má označení 10586.63 a měl by zajistit větší stabilitu systému, lepší výdrž baterie a opravit několik dalších chyb. V následujících dnech bychom se mohli dočkat uvolnění tohoto updatu i všem ostatním majitelům Lumia 950, 950 XL a Lumia 550, pokud se neobjeví žádné problémy při testování v Insider programu.

Nové aplikace

Každým dnem se ve Windows Store objevují nové hry a aplikace a my se krátce zmíníme o dvou. První je hra Candy Crush Jelly Saga, která je velmi populární na iOS i Androidu. Další aplikací, která nám udělala velkou radost, je SpotBright. Ta za vás naprosto jednoduše stáhne všechny obrázky, které jsou momentálně ve službě Windows Spotlight. A to jak na dospělých Windows 10, tak i na mobilních Windows 10 Mobile.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

4 Komentáře Zapnuto "Co týden dal #6: CES a nová zařízení"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Jakub Drobný
Host

Jakub Drobný liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

Jiří Horáček
Host

Jiří Horáček liked this on Facebook.

Vaclav Černy
Host

Vaclav Černy liked this on Facebook.

wpDiscuz