O tom, že Windows 10 měl neoficiálně dosáhnout 200 milionů zařízení, jsme již psali. Během tohoto týdne to Microsoft oficiálně potvrdil a zároveň dodal, že do tohoto čísla jsou nově započítány i Xbox One konzole, které po posledním updatu mají také základ v tomto operačním systému. Kromě toho se společnost z Redmondu rozhodla zveřejnit i několik dalších informací o průběhu rozšíření tohoto systému do světa.

Microsoft se zmínil, že zákazníci milují Windows 10. A obecně je vidět výrazně vyšší uživatelská spokojenost s Windows 10 než u jakékoliv předchozí verze Windows.

Kromě této spokojenosti Microsoft také zajímá další metrika, kterou je „uživatelské zapojení“, jinými slovy, jak moc je operační systém celkově využíván. Dozvěděli jsme se, že v prosinci Windows 10 předčili svůj vlastní rekord: „Nedávno jsme dosáhli dalšího milníku – lidé v prosinci strávili přes 11 miliard hodin na Windows 10, což je více, než kdy dřív.“

Microsoft nakonec dodává, že mnoho lidí upgraduje, protože chtějí nejrychlejší a nejbezpečnější Windows, a kromě toho jsou i jiné prvky, jako například Cortana či nový prohlížeč Edge důvody, které růstu napomáhají. Troufáme si ale tvrdit, že to v naší zemi platit nebude. Alespoň my v redakci mnohem více oceňujeme například virtuální plochy, než Cortanu či Edge.

A aby toho nebylo málo, nový rekord padl i v sekci Xbox, kdy byl překonán rekord v globálním zapojení na Xbox Live, během vánočních prázdnin. Doufáme, že Windows 10 bude nadále růst a Microsoft bude brát zřetel na přání Insiderů a ostatních uživatelů, aby nám nabídl ten nejlepší systém, jaký může být.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

6 Komentáře Zapnuto "Microsoft: „Zákazníci milují Windows 10“"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Láďa Havelka
Host

Láďa Havelka liked this on Facebook.

Filip Beránek
Host

Filip Beránek liked this on Facebook.

Michal Kučera
Host

Michal Kučera liked this on Facebook.

Спарте Вечная
Host

Спарте Вечная liked this on Facebook.

Pavel Máca
Host

Pavel Máca liked this on Facebook.

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

wpDiscuz