Ani HP na letošním veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas nechybělo, a my se tak v tomto článku podíváme na zařízení, která nám utkvěla v paměti.

Spectre x360

Jméno tohoto modelu vám určitě bude připadat povědomé. Není divu, neboť Spectre x360 zde máme již od loňského roku. HP ale do Las Vegas přivezlo jeho novou verzi a určitě je na co se těšit. Nyní jsou k dispozici rovnou dvě velikosti. Původní 13,3″ a větší sourozenec 15,6″. Druhý zmiňovaný nabízí 4K UHD dotykový displej, kvalitní 4 reproduktory od Bang & Olufsen. Jedná se údajně o nejtenčí a nejlehčí 15,6″ konvertibilní notebook.

HP Spectre x360

Notebook je poháněn Intel Core i5 nebo i7 a k tomu je možnost si navolit až 16 GB RAM. Dále si můžete vybrat až 512GB SSD úložiště a doplňkovou grafiku Intel Iris. Notebook nabízí tedy celkem pěkný výkon. Pokud jej ovšem budete šetřit, měli byste s FullHD rozlišením vydržet příjemných 13 hodin a v případě 4K rozlišení 9,5 hodiny. Konektivitu pak zajišťují tři porty USB 3.0, jeden port USB-C, miniDisplayPort a výbavu zakončuje HDMI společně s jackem na audio výstup.

HP Spectre x360

Když se podíváme na menší variantu, ta se od té větší příliš neliší, a tak se zde zmíníme hlavně o jedné velké zajímavosti. HP nově nabízí možnost si pořídit tento kompaktní konvertibl s OLED displejem, při rozlišení QHD. Tím si podle nás HP zařídilo prvenství s OLED displeji v tomto segmentu konvertibilních notebooku a společnost tak chválíme. Co se dostupnosti týče, větší zařízení můžeme očekávat již v průběhu tohoto měsíce za cenu 1 399 € a menší se zmíněným OLED displejem v průběhu jara za nespecifikovanou cenu.

EliteBook Folio

Dalším opravdu zajímavým produktem, který HP představilo, je EliteBook Folio. I ten se samozřejmě dočkal samých superlativů a tak se s 12,4 mm na výšku můžeme těšit na nejtenčí a nejlehčí notebook, který kdy HP vyrobilo. A údajně taky o nejtenčí business notebook všech dob. Konkrétní informace o hmotnosti se k nám nedostala, ale notebook by měl vážit méně než jeden kilogram.

HP EliteBook Folio

„To, že někdo používá k práci PC, ještě neznamená, že se musí vzdát touhy po elegantním, útlém a lehkém pracovním nástroji,“ říká Benoit Bonnafy, viceprezident divize Business Personal Systems EMEA ve společnosti HP. „I proto jsme navrhli HP EliteBook Folio – nejtenčí a nejlehčí notebook business třídy, jenž nabízí to nejlepší z obou světů: prémiový design, který spotřebitelé vyžadují, silné zabezpečení na business úrovni* a zároveň možnosti profesionální správy.”

*Na základě interní analýzy HP o laptopech třídy business (k 4. lednu 2016) s vice než 1 milionem jednotek s předinstalovaným šifrováním, ověřováním, ochranou proti malwaru a ochraně na úrovni BIOSu. Prošlo testy MIL-STD 810G s volitelnou dokovací stanicí.

HP EliteBook Folio

Celé tělo je z aluminiového šasi a 12,5″ displej si můžete zvolit i ve variantě se 4K rozlišením a výslednou hodnotou 352 px/palec. Značná volnost mu také byla umožněna v kloubech a tak místo klasických 145° jej můžete otočit o celých 180°. Konektivita je zajištěna pomocí dvou USB-C port s podporou rozhraní Thunderbird 3.0. EliteBook Folio bude mít předinstalované Windows 10 Pro, poháněn bude procesorem Intel Core M vPro a udáváná výdrž je 10 hodin. Cena bude začínat na 999 € a dostupnost můžeme očekávat v průběhu března.

Pavilion x2 12,1″

Posledním z trojice zajímavých zařízení je nová varianta povedeného Pavilion x2 s 10″ displejem. Nová varianta dostala o dva palce větší displej, a tak můžeme prohlásit, že 12″ se asi stává takovým standardem 2v1 zařízeních pro korporátní zaměření. Tablet bude v základu i hodně lehký, neboť váží pouhých 760 gramů. S klávesnicí hmotnost povyroste na 1,47 kg. Poháněn bude procesorem Intel Core M3 6. generace, kterému bude sekundovat 8 GB RAM a 256GB SSD úložiště. Psaná výdrž je 7,5 hodiny a zařízení by již v těchto dnech mělo být dostupné na našem trhu. Konkrétně od 5. ledna za cenu 22 590 Kč.

HP Pavilion x2 12

Zdroj: Tiskové zprávy HP Inc.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "CES 2016: Nejzajímavější novinky od HP pro letošní rok"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Nic Víc Než Martin
Host

Nic Víc Než Martin liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

wpDiscuz