Lenovo představilo na letošním CESu celkem velkou rodinu X1. O nových zařízeních z rodiny ThinkPad X1 jsme již psali, a aby byly novinky kompletní, píšeme i o dalších dvou produktech, které jistě stojí za zmínku.

ThinkCentre X1

Různých All-in-One počítačů nižší a střední třídy známe mnoho. Nové Lenovo ThinkCentre X1 ale dělá čest rodině X1, a my se tak můžeme těšit na další high-end model. Ten je opravdu tenký a k tomu navíc velice stylový a dobře vybavený. Uvnitř 23,8″ těla s FullHD rozlišením nalezneme až 6. generaci Skylake Intel Core i7, 16 GB RAM a v nejvyšší variantě až 1TB SSHD disk.

Konektivitu zajišťuje 5 portů USB 3.0, DisplayPort vstup i výstup a také LAN kabel. Dostupný by měl být v březnu a cena bude začínat na $1029, tedy v přepočtu 25 500 Kč.

ThinkVision X1

Posledním zástupcem nové rodiny je nejnovější monitor, který opět dodržuje vysoký standard celé rodiny X1 a nabízí opět něco navíc. ThinkVision je označován za nejtenčí 4K monitor. Kromě velmi detailního zobrazení a opravdu tenkého těla, se dočkáme také téměř nulových rámečků na horní straně a po stranách monitoru.

Thinkvision_X1_Standard_Shot_Product_Photography

Monitor má navíc USB-C port, 4 porty USB 3.0, DisplayPort 1.2 a HDMI 2.0. K tomu je v dolní části monitoru k dispozici dvojice reproduktorů. Nabídku pak zakončuje celkem zajímavá webová kamera, která sice není typu RealSense, ale za to s ní lze pojíždět po šířce monitoru a nastavit si tak ideální pozici pro snímání. Kamerka s rozlišením FullHD má navíc krytku pro ochranu soukromí a také LED přisvětlení, což není tak klasická funkce. Cena monitoru začíná na $799 (necelých 20 000 Kč), což rozhodně není málo. Tento monitor by měl být dostupný v průběhu března.

Zdroj: (1) (2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

3 Komentáře Zapnuto "Lenovo ThinkVision X1 a Lenovo ThinkCentre X1: Opravdu tenké AIO a nejtenčí 4K monitor"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Nic Víc Než Martin
Host

Nic Víc Než Martin liked this on Facebook.

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

wpDiscuz