Před rokem na CESu Lenovo představilo jako vždy spoustu produktů, ale jedním z těch, které opravdu zaujaly, byl notebook ThinkPad X1. Nyní výrobce představil nástupce a není jím jen jedno zařízení, ale rovnou trojice, přičemž každý nabízí něco jiného. Vše to jsou ale high-endová zařízení s Windows 10.

ThinkPad X1 Carbon

Už loňskému modelu se dalo málo co vytknout, Lenovo šlo letos ještě dále a přináší několik novinek. Nástupce má stále 14″ displej s rozlišením FullHD, respektive QHD rozlišení spolu s dotykovou vrstvou. Zbytek hardwaru byl aktualizován o nejnovější generace, tedy konkrétně bude laptop poháněn 6. generací procesorů Intel Skylake core i7.

K dispozici bude varianta s až 16 GB RAM, 1TB PCIe SSD diskem a podporou pro LTA-A připojení, což považujeme za skvělou věc. Nadále je i nástupce velmi tenký a lehký. Váží pouhých 1179 g. Slibovaná výdrž je pak 11 hodin. ThinkPad X1 Carbon bude k dispozici v únoru za cenu začínající na 1 299 dolarech, tedy přibližně 32 270 Kč.

ThinkPad X1 Yoga

Řadu Yoga už tu máme také několik let a tak víme, že její hlavní předností je možnost překlápět displej do tabletového režimu. To je umožněno i tomuto modelu, který si bere to nejlepší z Yogy a přidává to do ThinkPad X1. Konkrétně se jedná například o QHD OLED panel. V nabídce je samozřejmě i úspornější FullHD varianta, stejně jako u modelu výše.

Co se HW specifikace týče, je na tom Yoga celmi podobně jako X1 Carbon. Procesory jsou Core i7 nejnovější generace, až 16 GB RAM a 1TB SSD PCIe SSD disk. X1 Yoga se zároveň stává prvním konvertibilním notebookem od Lenova, který nabízí i volitelnou podporu datového připojení. K tomuto modelu bude dodáván stylus, který je uschován v těle notebooku, kde se i nabíjí. Dostupný již tento měsíc, za cenu startující na 36 000 Kč.

ThinkPad X1 Tablet

Po čistokrevném notebooku a hybridu tu máme do třetice i čistokrevný tablet. Ten do vínku dostává jak volitelný projektor, tak volitelnou přídavnou baterii či RealSense kameru. Tablet má 12″ displej s poměrem stran 3:2, stejně jako má Surface Pro od Microsoftu. Možnosti rozlišení jsou opět QHD (2160×1440) či FHD+ a tablet je poháněn nejnovější generací Core m procesorů od Intelu. Stejně jako u sourozenců výše popsaných, se můžete těšit na až 16 GB RAM, 1TB SSD PCIe SSD disk a volitelnou podporu datového připojení.

Co se konektivity týče, X1 Tablet má USB-C port, USB 3.0, Mini DisplayPort, micro SD a výstup na sluchátka. K modelu bude i klávesnice s klasickým červeným trackpadem, na který jsme u Lenova již zvyklí. Dostupný by měl být v květnu za cenu začínající na 22 000 Kč.

Co na nová zařízení říkáte? Nás rozhodně zaujala celá rodina ThinPad X1 a doufáme, že si každý z modelů brzy vyzkoušíme.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

6 Komentáře Zapnuto "Lenovo představuje nástupce skvělého ThinkPad X1 v podobě laptopu, Yogy a tabletu"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Petr Voborník
Host

Petr Voborník liked this on Facebook.

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Nic Víc Než Martin
Host

Nic Víc Než Martin liked this on Facebook.

Kristian Voldrich
Host

Kristian Voldrich liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

Radek Uzel
Host

Radek Uzel liked this on Facebook.

wpDiscuz