Máme tu opětovné představení mobilního telefonu od Aceru, který byl představen dříve, než i samotné Lumie od Microsoftu. Telefon nese jméno Acer Liquid Jade Primo a původně byl popisován jako „PC ve vaší kapse“. Toto heslo odkazuje na podporu funkce Continuum, které budete moci s tímto modelem využít, a stává se tak třetím telefonem po Lumii 950 a Lumii 950 XL, který tuto funkci podporuje.

Acer Jade Primo

Co se samotné hardwarové výbavy týče, telefon je na tom velmi podobně právě jako Lumia 950.  Stejně jako model od Microsoftu, má i Acer šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM a 32 GB interní paměti (ovšem dost možná bez možnosti rozšířit pomocí micro SD karty). Acer bude mít oproti Lumii 950 větší displej s úhlopříčkou 5,5″ a FullHD rozlišení. Zadní kamera bude mít 21 Mpx a duální LED diodu. Přední kamerka pak bude mít rozlišení 8 Mpx. Samozřejmostí je podpora vysokorychlostního LTE a potěší také port typu USB – C. Kapacita baterie a odhadovaná výdrž prozatím známy nejsou.

Acer Liquid Jade Primo

Co se dostupnosti týče, informace zatím hovoří pouze o regionech Evropa, Střední východ a Asie. Obyvatelé těchto oblastí by se měli dočkat již příští měsíc, za cenu 569 euro, tedy v přepočtu 15 376 Kč. To je bohužel o něco vyšší cena, než bylo původně odhadováno. Navíc se dříve spekulovalo o tom, že v balení bude také přibalena klávesnice a myš, kdežto nyní o těchto perifériích nepadla ani zmínka. Zmíněn nebyl na CESu ani Americký trh, a tak si v USA musejí na telefon prozatím počkat.

Na telefon jsme byli hodně zvědavi hlavně z toho důvodu, že měl nabídnout to samé, co Lumie od Microsoftu, ale za příjemnější cenu a ještě s periferiemi navíc. Nyní, když se ceny skoro vyrovnaly, jsme zvědavi, jaký bude mít Acer oproti Lumií úspěch.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

7 Komentáře Zapnuto "Acer Liquid Jade Primo v únoru v obchodech"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

Aleš Čajmen Bednář
Host

Aleš Čajmen Bednář liked this on Facebook.

Nic Víc Než Martin
Host

Nic Víc Než Martin liked this on Facebook.

Mííla MonsTer Gybi
Host

Mííla MonsTer Gybi liked this on Facebook.

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Daniel Křístek
Host

Daniel Křístek liked this on Facebook.

Radek Uzel
Host

Radek Uzel liked this on Facebook.

wpDiscuz