Je opět konec týdne a my jsme tu s naším přehledem zajímavostí, které se za těch sedm dní udály. Na úvod chceme popřát všem fanouškům Windows a Microsoftu všechno nejlepší do nového roku 2016 a také to, ať se Microsoft nadále snaží, příliš neodsouvá termíny a přichází na trh s dodělanými produkty. Zároveň bychom také rádi poděkovali našim čtenářům za podporu a doufáme, že v roce 2016 bude komunita okolo Windows nadále růst. Ale dost k úvodu, pojďme na to zajímavé.

Situace Windows 10 (Mobile)

V týdnu se na internetu objevily zvěsti, že Microsoftu se podařilo nové Windows 10 dostat již na 200 milionů zařízení a jejich podíl se pomalu ale jistě přibližuje k 10 %. Strategie s upgradem zdarma se tak vyplácí a ač není tempo nových instalací tak zběsilé, jako na úplném začátku, stejně roste podíl Windows 10 pro Microsoft velmi příjemným tempem. Nutno dodat, že na prvním místě stále zůstává Windows 7 s více jak polovinou podílu na trhu. Na druhém místě s 10,93 % jsou pak Windows XP, což tedy považujeme za celkem odstrašující číslo a doufáme i pro dobro a bezpečí uživatelů tohoto systému, że toto číslo bude klesat rychleji a rychleji.

Na druhou stranu situace s mobilní verzí Windows je stále celkem špatná. Ač okolo sebe vidíme stále více lidí s Lumiemi, což nás neskutečně těší, ve světě čísel a statistik si drží WIndows Phone či Windows 10 Mobile mizivé procentu podílu a k tématu se tento týden dokonce vyjádřil i sám Satya Nadella. Ten řekl, že tento podíl je nadále neudržitelný a doufá v brzké zlepšení situace právě s příchodem mobilních Windows 10. Ale také dodal, že není pro Microsoftu podíl na trhu hlavním měřítkem úspěchu, ale spíše se v Redmondu soustředí na to, aby poskytovali skvělý zážitek všem a na všech zařízení. A mobilní telefony s Windows se budou vyrábět nadále právě pro ono sjednocení zážitků na všech typech zařízení v rámci tohoto ekosystému.

Aktualizace Outlook Pošty a Kalendáře

Tento týden vyšla také pro všechny uživatele Windows 10 Mobile aktualizace aplikací Outlook Kalendář a Pošta. Hlavní viditelné změny proběhly hlavně u Pošty, která získala možnost spojit všechny schránky a zobrazovat všechny příchozí e-maily na jedné obrazovce. Další příjemnou novinkou je možnost vrátit zpět provedenou akci. Pokud si tak například omylem smažete nějaký e-mail, lze jej jednoduše vrátit zpět.

Zařízení s mobilními Windows

Na sklonku roku jsme vám také přinesli přehled skvělých telefonů se staršími Windows Phone 8.1 i s novými Windows 10 Mobile. Kromě toho se také začala čeřit voda okolo společnosti Alcatel OneTouch, která by měla přijít s chytrým telefonem s Windows 10 Mobile, který bude nabízet americký T-mobile. Je ovšem možné, že se dočkáme tohoto telefonu i v našich končinách. Dnes také tato společnost představila oficiálně první tablet s Windows 10 Mobile.

Alcatel Pixi 3

Xbox One

Na závěr se zmíníme o zvěstech, které tvrdí, že Microsoft plánuje novou variantu své herní konzole Xbox One. Nebude se jednat o jejího nástupce, ale spíše o další vývojovou větev, která bude mít za cíl konkurovat hlavně Apple TV. Dá se tak očekávat nižší výkon a podpora pouze aplikací a her z Windows Store. I cena by měla být samozřejmě nižší a odhady se pohybují mezi 3 700 – 4 950 Kč. No uvidíme, s čím Microsoft v tomto roce přijde.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech

Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

2 Komentáře Zapnuto "Co týden dal #5: Windows 10 nadále roste, ale podíl mobilní verze je neudržitelný"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

wpDiscuz