Podle nejnovějších informacích z nejmenovaného interního zdroje Redmondského giganta se zdá, že Microsoft má možná v plánu vydat menší verzi Xbox One, která by měla být přímou konkurencí pro Apple TV.

Nepůjde však pouze o zmenšenou verzi nejnovější herní konzole Microsoftu, v plánu je spíše úplně nové zařízení, které bude schopné spustit pouze hry a aplikace z Windows Storu. Pravděpodobně se tedy nebude jednat o tak výkonné zařízení, a po Xbox One zdědí pouze název (nebo jeho část), ke kterému by mohl být přidán přídomek “TV”.

Prozatím není jisté, zda se toto zařízení opravdu stane skutečností, pokud ale ano, bude tomu spíše až v druhé polovině roku 2016. Stejně jako velikost zařízení, tak i cena by měla být nižší než u herní konzole Xbox One, a měla by se pohybovat někde v rozmezí 149 – 199 dolarů (3700 – 4950 Kč). Díky této ceně a schopnosti spouštět aplikace a hry ze Storu, by mohlo toto zařízení konkurovat právě zmíněné Apple TV.

Pokud se vám zdá, že jste podobnou zprávu již někdy slyšeli, nemýlíte se. O podobném zařízení se diskutovalo již několikrát. V minulosti jsme již slyšeli o údajném zařízení “Xbox TV”, nebo také “Xbox Mini”. Prozatím jsme se však ani jednou nedočkali. Snad to tentokrát bude jiné.

Líbilo by se vám takové zařízení?

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

7 Komentáře Zapnuto "Microsoft zvažuje levnější verzi Xbox One"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
filip_beranek
Host

RT @winmagazine_cr: Microsoft zvažuje levnější verzi Xbox One: https://t.co/FxH1bx6AXr

Pavel Máca
Host

To dává smysl. Navíc díky Win10 není třeba prakticky nic vyvíjet a ladit. Dnes používám u TV Intel Stick s Win10, ale tohle se mi líbí víc.

Pavel Máca
Host

Pavel Máca liked this on Facebook.

Спарте Вечная
Host

Спарте Вечная liked this on Facebook.

Filip Beránek
Host

Filip Beránek liked this on Facebook.

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Nic Víc Než Martin
Host

Nic Víc Než Martin liked this on Facebook.

wpDiscuz