Šéf Microsoftu Satya Nadella si je velmi dobře vědom toho, že podíl Windows na trhu s mobilními telefony je velice nízký. Dokonce v novém rozhovoru nazývá situaci jako neudržitelnou. Nicméně Satya věří, že Microsoft tvrdě pracuje na tom, aby nabídl vývojářům dobré podmínky a zároveň přinesl uživatelům a zákazníkům produkty a služby, které budou fungovat na různých zařízení a pomůžou tak i růstu mobilních Windows.

V rozhovoru pro BuzzFeed Nadella řekl:

Myslím, že není správné, pokud měříme náš úspěch pouze sledováním toho, jaký podíl na trhu mají naše HoloLens, Xbox, počítače či mobilní telefony. Vraťme se zpátky k tomu, co jsem říkal o mobilitě zážitku. Když si to představíte víc jako graf, tak tato zařízení jsou všechny uzly. Někdy uživatel použije všechna tato zařízení, někdy ale použije pouze jedno nebo dvě z našich zařízení, a k tomu nějakou jinou platformu – tak ať. Ale chceme si být jistí, že onen zážitek bude uživatele provázet na všech těchto zařízeních.

Nadella se také musí vypořádat s celou generací vývojářů, kteří vytvořili aplikace pouze pro iOS a Android. Novinářům řekl, že s příchodem Windows 10 doufá v to, že se vývojáři vrátí:

To, na co poukazujete, bych označil za elitní vývojáře, a mnoho z nich jde do rozšířených platforem. Není pochyb o tom, že v případě chytrých telefonů nejsme s podílem na trhu nijak vysoko. Nyní, s HoloLens, chceme tyto elitní vývojáře dostat zpět. A s Xboxem, který se stává víceméně počítačem s Windows, získáme zpět určitě spoustu vývojářů.

Zdroj: (1) (2)

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

1 Komentář Zapnuto "CEO Microsoftu: Podíl na mobilním trhu je neudržitelný"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Filip Beránek
Host

Filip Beránek liked this on Facebook.

wpDiscuz