Chcete si ukládat efektivně a zároveň jednoduše vaše oskenované dokumenty? Máme pro vás aplikaci Office Lens, která vám dokáže nabídnout to, co od ni očekáváte.

Jedná se o velmi praktický nástroj pro uchování a zpracování různých dokumentů, dokladů, poznámek apod.

Tato aplikace vám umožnuje si ze svého mobilního zařízení vyrobit příruční skener, který se nikdy neztratí. Můžete tak pohodlně digitalizovat analogový záznam. Není to skvělé?


Mnoho funkcí

Aplikace nabízí mnoho funkcí. Mezi tu nejnovější lze zařadit asi experimentální mód skenování – vizitku. Pokud tedy zvolíte tento mód a oskenovanou vizitku uložíte do OneNote, kromě samotného obrázku se uloží také informace z ní, získané v textové podobě. Tyto údaje o dané osobě nebo místě můžete po kliknutí na ikonu BizCard jednoduše a rychle přidat do svých kontaktů.

Proč? Mám fotoaparát

Tato metoda skenování je podstatně efektivnější než využití klasického fotoaparátu. Aplikace totiž nabízí další užitečné funkce, které umožní upravit perspektivu, odstranit odlesky a stíny, vylepšit barvy, kontrast, apod.

Objekt před a po zpracování

Objekt před a po zpracování

Ovládání

Ovládání samotné aplikace je velice jednoduché. V pravém horním rohu displeje si jen zvolíte požadovaný režim a následně stisknete spoušť. Výsledný snímek je možné také oříznout a upravit.

Uložení

Dále je možné oskenovaný soubor uložit na váš účet OneDrive, a to ve třech podobách – Word, PowerPoint a PDF. V případě dokumentu Word je zachováno rozložení, a text z oskenovaného obrázku je plně editovatelný. Tato varianta je skvělá pro oskenování souvislého textu, avšak v případě textu s mnoha obrázky nevznikne moc použitelný dokument. V PowerPointu se rukopis převede na kreslené objekty, které lze různě upravovat, to ale vypadá poněkud zvláštně.

Rozbalovací Menu

Rozbalovací Menu

Co se bude fotit?

Co se bude fotit?

Závěr

Office Lens patří spíše k těm jednodušším, ale efektivním aplikacím, které nabízejí základní funkce a jsou zdarma. Svému účelu však slouží dobře. Velmi užitečné je zejména nahrání fotografií přímo do OneNote. Pokud však sháníte pokročilejší aplikaci s více funkcemi, doporučíme vám spíše CamScanner, který je také zdarma. Tuto aplikaci pro vás v redakci právě testujeme.

Aplikaci můžete stáhnout ve Store, přes odkaz, nebo využít QR code:

Stažení ze Storuqrcode (2)

A co vy? Používáte tuto aplikaci, nebo se ji chystáte po této recenzi vyzkoušet? Podělte se s námi o váš názor a dojmy v komentářích.

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

7 Komentáře Zapnuto "Recenze aplikace Office Lens – oskenujte si dokument z úhlu"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
MichalBrany
Host

Recenze aplikace Office Lens – oskenujte si dokument z úhlu https://t.co/KaPt2sh2IZ https://t.co/gbRpJYnByr

Filip Beránek
Host

Používám ji velice často 🙂

Pavel Máca
Host

Pavel Máca liked this on Facebook.

Roman Roman
Host

Taky ji používám 👍

Stanislav Kadlec (@s_kadlec)
Host

Denně v práci i v doma. Jediné co mi chybí je uložení souboru PDF automaticky na paměťovou kartu v telefonu. Musím je stahovat ručně s OneDrive a to na pohodlí moc nepřidá. Jinak super.

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

wpDiscuz