Mnoho z vás jistě ví, že na nejnovějších telefonech s OS Windows  běží již nové Windows 10 Mobile. Tato nová zařízení však nevydává jen Microsoft. Kromě nových telefonů Lumia 950, 950 XL a 550 musíme za novinky považovat také telefony, které byly představeny v Japonsku – například značka NuAns vydala hezký telefon.

Microsoft se snaží přidávat funkce do všech těchto zařízení, ale už si neuvědomuje, že nejprve musí být aplikace stabilní. Teprve poté se do ní mohou dodávat funkce právě za pomoci těchto updatů, neboli aktualizací.

Díky této „nerozvážnosti“ Microsoftu jsou nové Windows 10 Mobile nestabilní, stále se restartují, ale současně nabízí zbytečně moc funkcí. V tomto ohledu je podle nás výhoda zůstat u OS Windows Phone 8.1. Vyhnete se tak mnoha nepříjemnostem.

Nejpalčivější nedostatky:

 • Skype a Zprávy

  • Nejdříve je dobré vědět, co je to za aplikaci
   • Jedná se o aplikaci, která sdružuje Zprávy ze SIM karty a ze Skype. Aplikace a její funkčnost se hodně podobá iMessage od Applu.
   • Problémem však je, že právě funkčnost a složitost aplikace je na obtíž. Aplikace občas spadne a spekuluje se, zda také nezpůsobuje restarty. Určitě je to užitečná funkce, ale nebylo by snad lepší aplikaci rozdělit do dvou a zůstat u staré taktiky, když si s tím Microsoft neví rady?
   • Inspirací by mohl být Apple. Vydal aplikaci iMessage. Moc toho neuměla. Postupně po dobu 10 měsíců přidával funkce a aplikace nyní funguje tak, jak má.
   • Je to škoda, že si s tím Microsoft za rok vývoje systému neporadil, ale snad se to povede.
 • Jádro UX

  • Hodně probírané téma, zejména tedy v zahraničí.
   • Na různých fórech, skupinách a článcích se objevila diskuze ohledně jádra samotného systému Windows 10 Mobile. Bylo mnoho otázek, ale ty se spojily po prozkoumání v jednu.
   • Rozsudek zní: Jádro systému má velké chyby.
   • Při samotném porovnání Windows 10 Mobile, WP 8.1 a iOS 9 připomínají někdy Windows 10 Mobile spíše amatérský program, pro který by to ani tak nebyl problém.
   • Jednu z nejstrašnějších věcí tvoří maličkosti, které ve finálním hodnocení mohou systému pěkně uškodit.
   • Osobně mi například vadí, že při výběru zprávy v aplikaci zasílání zpráv se zobrazí obrys. To není nic špatného a strašného, ale jsou to maličkosti, které by se neměly stávat.
 • Windows Store

  • Obchod – pokračování na téma UX.
   • Aplikace ve Store jsou v neskutečném stavu. Jsou nedodělané. Microsoft tuto chybu vyřešil tím, že vydal „aktualizaci“, která však znemožnila vidět ve vašem obchodě všechny aplikace, proto si musíte aplikaci najít na PC a poté vyhledat v telefonu.
   • Některé aplikace, jako například Groove Music, nedokáží pracovat se zamykací obrazovkou. Je to strašné, když vám začnou problikávat barvy, a to pouze když posouváte skladbu.
   • Aplikace ve Store jsou v takovém stavu, že Microsoft prý ani neví, jak je opravit.

Opravdu se snažím mít rád Windows 10 Mobile, ale Microsoft mi stále nedává tu jistotu, že všechno bude fungovat. Snad se to na začátku roku 2016 zlepší a společnost Microsoft vypustí do světa stabilní, svižný a perfektní systém, který bude chtít mnoho lidí. Microsoft přeci potřebuje zvýšit tržní podíl a srazit zeleného robota.

A co vy? Už jste v programu Insider a testujete Windows 10 Mobile? Jak jste s nimi spokojeni? My v redakci se snažíme podělit se s vámi o každou novinku ať již pozitivní, nebo negativní. Udělejte to samé i vy a podělte se s námi o vaše dojmy v komentářích.

Zdroj

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

21 Komentáře Zapnuto "Tři věci potřebuje Microsoft v systému Windows 10 Mobile opravit okamžitě"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Rudolf Fiala
Host
Ten článek je v podstatě pravda. Měl jsem Lumia 925, 830, 930 a 950. Načítám, obnovuji, načítám, obnovuji. To se nezměnilo. Signál mizerný v místě kde iOS a Android v pohodě(zkoušeno na Xperia Z5 a iPhone 6s plus). Dostat fotku na Facebook je 3x delší než u ostatních systémů díky dlouhému načítání. „Jen“ samotná aplikace Facebook nesnese srovnání s aplikací na android a iOS. Práce s textem, úprava vloženého statusu(jde jen odstranit) a další funkce prostě nejsou. Řazení příspěvků prapodivné – jako nové se ukazují i měsíce staré. Proč gigant typu Microsoft roky nezajistí 20 – 30 perfektně funkčních aplikací… Číst více »
Joska Jan
Host

Joska Jan liked this on Facebook.

Rudolf Fiala
Host

Rudolf Fiala liked this on Facebook.

Martin Václavík
Host
Testoval jsem to jeden den a osobně mi to jelo stabilně. Nicméně ty kolečka v seznamu hovorů se mi nelíbí. Ta průhledná klávesnice pro zadávaní pinu mi přijde taky nešťastná a grafické označení abecední písmena v modrém poli se mi líbí více než je tomu v těch desítkách. Prostě na desktopu se mi líbí Aero a na mobilu WP 8.1 ačkoliv ho používám teprve rok. Ta integrovaná svitilna v centru akcí mi stejně nesedí, mám externí appku na startu a je to lepší. Jediné velké pozitivum je to nastavení, které je na WP 8.1 nepřehledné. Jinak Windows phone recovery funguje… Číst více »
Tomáš Hightower Poulíček
Host
Tomáš Hightower Poulíček

„Výdrž baterie“

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Jiri Syrovatko
Host

Jiri Syrovatko liked this on Facebook.

Jan Vacek
Host

Jan Vacek liked this on Facebook.

Igor Szigeti
Host

App Facebook je strašná. Bojoval som s ňou,ale nakoniec používam webové rozhranie.

WinMagazine
Host

Ano, Facebook aplikace je fakt hrozná 😀

Tommy
Host
osobně testuju Insider wp10 na lumiích 1520, 925 a 625.. Lumia 1520 tam to jede takřka bez problémů až na pár drobností zmiňovaných v článku a nemožnost individuálních vyzvánění pro kontakty (každé číslo jiný tón) tohle je celkem zásadní pochybení.. Lumia 925 to samé jak u 1520 + neustále se restartuje a píše hlášku “ málo místa v paměti“ přestože tam je přes 6GB volného a poslední build nelze nainstalovat ani na po10 pokus.. Lumia 625 to samé jak u 1520 + jednou týdně zamrzne a svítí.. pomůže buď vybití baterie nebo její odpojení což je u tohoto modelu problém… Číst více »
Pepula
Host

Na 1320 jdou vyzvánění nastavit, to je divný, že ns 1520 ne…

Lenka Švarcová
Host

Lenka Švarcová liked this on Facebook.

Nic Víc Než Martin
Host

Nic Víc Než Martin liked this on Facebook.

Petr Fibich
Host

Petr Fibich liked this on Facebook.

Stanislav Bureš
Host

Taky pořád věřím a s článkem souhlasím. Momentálně to mám na Lumii 930, což je můj hlavní telefon. Facebook se nedá používat, messenger taky nic moc. Zato WhatsApp jede slušně. Stejně na Skype nemám moc kontaktů, ale je fakt, že by to mohli dotáhnout do stavu iMessage. Jinak zákazníky nepřetáhnou.

Michal Haša
Host

W10 mám na MS Lumia 550, zatím se mi líbí, ale co považuju za hlavní nedostatek je že při odemčení displeje se ukazuje hláška obnovuji, ale při tom můžu třeba vjet do nastavení nebo při podržení šipky zpět vjet do aplikace, kterou jsem měl předtím otevřenou. Já vážně doufám, že aktualizace systému tohle opraví.

Richard Bláha
Administrátor

Také se mi to občas stane na mé L950, že aplikace jo, nastavení jo, ale hlavní obrazovka se prostě načíst nechce. Ale věřím, že toto se opraví 🙂

wpDiscuz