Za vznikem této hry stojí samotná společnost Disney, která odkoupila v roce 2012 LucasArts a vlastní práva na celé univerzum hvězdných válek.

Star Wars: Commander je hra, kterou by měl určitě každý vyzkoušet. Jedná se totiž o plnohodnotnou strategii.

Jak jsem již zmínil, jedná se o hru Star Wars a téměř všechny prvky jsou inspirované a přejaté z jednotlivých dílů Star Wars. Nechybí samozřejmě droidi, vozítka, kluzáky, také kultovní postavy jako Han Solo nebo například princezna Leia na straně rebelů. Darth Vader za barvy impéria, jednotlivé planety, protivníci, budovy a také unikátní příběh vytvořený speciálně pro účely Commandera.

Útok na rebely

Útok na rebely

Jsi rebel, nebo spojenec impéria

Jako hráč jste na začátku postaven před “těžké” rozhodnutí – budete odolávat silám zla, nebo se postavíte na stranu impéria? Na základě tohoto výběru se bude odvíjet úplně vše. Bude podle toho vypadat vaše základna a také jednotky, jaké budete cvičit. V samotné hře jde o to, vybudovat si co největší a nejsilnější armádu pro útok, ale zároveň je nutno vylepšovat a chránit vaši základnu. Pro budování armády, ale také vaši obranu, je potřeba těžit suroviny, jako jsou kovy a zlato, které těžíte v tomu určených továrnách.

Základna Impéria

Základna Impéria

Herní plán Star Wars: Commander lze rozdělit do dvou částí. Tou první je samozřejmě výstavba základny a její obrana a tou druhou jsou útoky vedené mimo ni. Výstavba probíhá tak, jak jsme u RTS her zvyklí.

Základnu je samozřejmě nutné bránit pomocí obraných děl a zdí, před nájezdníky z online světa nebo Al jednotkami.

Útočná fáze je opak té obrané. Do těchto útočných misí lze vstoupit dobrovolně a vždy, když se vám chce na někoho zaútočit. Čekají na vás cesty do různých koutů galaxie, kde budete likvidovat nepřátelské jednotky impéria, Poté vás čeká pouze jeden úkol, a to promyslet si, jak umístíte jednotky tak, aby co nejrychleji vyhrály. Po jejich umístění nad nimi totiž ztrácíte kontrolu.

Pestré jednotky nejsou problém

Hra Star Wars: Commander překvapí hlavně svojí grafickou příběhovou propracovaností. Sice se jedná o mobilní hru, která je na Windows Store už nějakou tu dobu, ale stále se vylepšuje. Poslední update dostala v den vypuštění nových Star Wars VII do kin. Jak jsem již zmínil, na své základně lze vylepšit nebo upgradovat téměř vše, ale musíte postupovat s rozumem. Suroviny totiž ubývají rychle a pomalu přibývají. I za výcvik vojáků k boji je nutné platit. Důležité je také hledět na to, v jakém kole jste a udržovat si stále kvalitní a silnou armádu. Čím víc totiž vylepšíte svoji základnu, tím více nástrojů a vozítek budete mít na výběr v boji.

3

Válečné a přepravní vesmírné lodě

Hvězdné války ve vašem telefonu

Každý by si asi řekl, že strategická hra Star Wars na telefonu se bude špatně ovládat. Opak je pravdou. Ve hře se dá skvěle pohybovat, přibližovat, ale i oddalovat. Ovládání je jednoduché a propracované. Ve hře si poté ve vyšších misích můžete dokupovat další funkce, to se však zároveň stává nevýhodou při napadení vaší základny.

Trénink vojáků

Trénink vojáků

O technické stránce hry se dá prohlásit pouze jediné: je to skvost. Něco takto úžasného jsem již dlouho neviděl. Grafika je laděná do komiksového stylu, nicméně působí neuvěřitelně svěže. Ocenit musíme především paletu použitých barev. Ty perfektně zapadají do vzhledu Star Wars. Také je příjemné, si nejednou přiblížit budovu a detailně si ji prohlédnout. To vše podtrhují filmové zvuky a melodie.

Závěr

Star Wars: Commander je po všech stránkách vyladěnou a úžasnou hrou. Díky bezchybné implementaci univerzálnosti z Hvězdných válek, špičkovému technickému zpracování a výborné hratelnosti, vám ji doporučujeme všemi deseti. Budete-li ochotni si připlatit pár korun za rychlejší posun, tak vám na hru zůstanou pouze pozitivní zážitky.

Nutno podotknout, že ke hře je potřeba internetové připojení.

Hra je dostupná jak pro Windows Phone 8.1, tak také pro Windows 10 Mobile. Můžete ji stáhnout přes váš Store, odkaz, nebo přes QR code.

Stažení ze Storu

qrcode (1)

A co vy? Už jste si hru zahráli, nebo se ji chystáte vyzkoušet? Podělte se s námi o vaše dojmy v komentářích.

 

 

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

3 Komentáře Zapnuto "Recenze hry Star Wars: Commander – osud galaxie je ve tvých rukou"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
MichalBrany
Host

Recenze hry Star Wars: Commander – osud galaxie je ve tvých rukou https://t.co/iClgUsT9EM https://t.co/Uox8Feaace

Lenka Švarcová
Host

Lenka Švarcová liked this on Facebook.

Marek Braný
Host

Marek Braný liked this on Facebook.

wpDiscuz