Reklamní společnost AdDuplex uveřejnila svá nejnovější data ohledně zastoupení jednotlivých verzí Windows Phone v rámci samotných mobilních platforem Windows. Měření bylo soustředěno na celosvětové využití zařízení s mobilními OS Windows během 24 hodin. Tyto statistiky jsou vedeny k datu 15. prosince.

Největší zastoupení má stále suverénně Windows Phone 8.1 s podílem 77,6 %. Avšak Windows 10 Mobile za poslední měsíce znatelně roste! V říjnu měl tento OS zastoupení 5,7 %, v listopadu to bylo 7 % a nyní je to už dokonce 8,8 %.

Údaje o celosvětovém zastoupení jednotlivých Windows Phone

Značnou část tohoto růstu mají pravděpodobně na svědomí Windows Insideři, kteří už Windows 10 Mobile více přijali. Ale dle slov společnosti AdDuplex mají i nové vlajkové lodě Microsoftu – Lumia 950 a 950 XL – společně s cenově dostupnou Lumií 550 na tomto pokroku značný podíl.

Co se týče samotných výrobců mobilních zařízení s Windows 10 Mobile, tak žádným výrazným změnám nedošlo (největší posun byl o 0,07 procentního bodu). Microsoft si stále „kupodivu“ drží dominanci v podobě téměř 97 % (96,97 %).

Srovnání výrobců Windows 10 MobileU jednotlivých modelů telefonů s Windows OS také k žádným velkým změnám nedošlo. Celosvětově stále vládne (i přes lehký pokles o 0,6 procentního bodu) Lumia 520 (14 %), na záda jí dýchá Lumie 535 (11,4 %), kterou hned následuje Lumia 630 (8,8 %).

Celosvětové srovnání jednotlivých telefonů s OS Windows

Ve Spojených státech se na první příčce drží Lumia 635 s podílem 31,3 %, což je však o 1,2 procentního bodu méně než minulý měsíc. Naopak u Lumie 640, která je v USA druhým nejoblíbenějším telefonem s OS Windows, stále dochází k nárůstu popularity – díky černému pátku dokonce až o 2 procentníIndii. Ani jedna z nejnovějších vlajkových lodí Microsoftu se nedostala prozatím mezi 10 nejoblíbenějších telefonů s OS Windows, ale AdDuplex oznámil, že Lumia 950 je více než dvakrát oblíbenější než její XL verze.

Srovnání jednotlivých telefonů s OS Windows v US

V Británii tomu je naopak. Tady je Lumia 950 XL značně populárnější než Lumia 950. Obecně však vládnou lacinější telefony v čele s Lumií 635.

Srovnání jednotlivých telefonů s OS Windows v UK

V Indii se těší největší popularitě Lumia 535 (23,2 %) následována Lumií 520 (14 %) a Lumií 540 (8,5 %). V tomto regionu se nové vlajkové lodě zatím moc neprojevily. Verze XL ani není vedena v žádných údajích AdDuplexu. Klasická Lumia 950 sice ano, ale v těchto žebříčcích popularity je před ní dalších 48 zařízení s OS Windows.

Srovnání jednotlivých telefonů s OS Windows v Indii

Popularita nových telefonů Microsoftu je velmi odlišná téměř v každé zemi. Ve Francii je značně oblíbenější menší Lumia 950 než 950 XL. V Rusku je levná Lumia 550 populárnější než Lumia 950 a 950 XL dohromady a v Austrálii je zase Lumia 950 XL minimálně dvakrát tak oblíbenější než menší verze.

Co si myslíte o těchto statistikách vy? Jaké máte dojmy z nových Lumií? Napište nám!

Zdroj

 

Líbil se vám článek? Sledujte nás i na dalších kanálech
Facebooktwittergoogle_plusrss
Sdílet článek

Napište komentář

4 Komentáře Zapnuto "Nové statistiky o Windows 10 Mobile a Lumiích v rámci samotného Microsoftu"

Upozornit na
avatar
Řadit podle:   nejnovějších | starších | nejvíce hlasovaných
Спарте Вечная
Host

Спарте Вечная liked this on Facebook.

Bohumír Piša
Host

Bohumír Piša liked this on Facebook.

Filip Beránek
Host

Filip Beránek liked this on Facebook.

Pavel Máca
Host

Pavel Máca liked this on Facebook.

wpDiscuz